17. týden – Jak jsme poprvé vyzkoušeli sněžnice

Únor, 4, 2017 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. V minulé zprávě jsem sliboval, že v dalším dám vědět, jak jsme dopadli s autem. No tak tedy…neznáš náhodou nějakého kutila-automechanika v okolí Whistleru, který by měl dílnu a byl by schopný nám motor vyndat z auta? Pokud jo, sem s ním! Prosím 🙂

Problém je někde uvnitř motoru, asi rozvodový řemen nebo tak a servis se sazbou 125 dolarů na hodinu řekl, že je to tak na 16 hodin práce. Takže jen práce by nás vyšla na stejnou cenu, co jsme za to auto dali + nějaké díly. Takže buď kutil s dílnou a nebo vrakáč/prodej na díly :(. A teď už ty fotky:

113/365 Po dlouhé době nám zase sněží, hurá! :-)

113/365 Po dlouhé době nám zase sněží, hurá! 🙂

114/365 Představte si! Nemáme pračku doma, takže chodíme do prádelny, to je v USA a Kanadě celkem běžný. Ale ty pračky jsou pěkně nenažraný! Nejen že chtějí nakrmit pracím práškem, ale taky chtěj peníze. A jsou tak vybíravý, že mají přesně dáno, do který přihrádky kterou minci šoupnout. Jinak nehnou bubnem. Mrchy.

114/365 Představte si! Nemáme pračku doma, takže chodíme do prádelny, to je v USA a Kanadě celkem běžný. Ale ty pračky jsou pěkně nenažraný! Nejen že chtějí nakrmit pracím práškem, ale taky chtěj peníze. A jsou tak vybíravý, že mají přesně dáno, do který přihrádky kterou minci šoupnout. Jinak nehnou bubnem. Mrchy.

115/365 Pamatuješ na jeřáb z fotky 81/365 z emailu z 12. týdne? Jojo, to je přesně on, pohled ze spoda na žebřík, po kterém jeřábník chodí každé ráno do práce a každé odpoledne z práce. Ale zase má zvrchu bezva výhled. Ale ne tak bezva, abych tu z něj dával fotku ;-) I tak je ale wallpaper jeřábovej, ještě 4 fotky a už ho uvidíš taky.

115/365 Pamatuješ na jeřáb z fotky 81/365 ze zprávy z 12. týdne? Jojo, to je přesně on, pohled ze spoda na žebřík, po kterém jeřábník chodí každé ráno do práce a každé odpoledne z práce. Ale zase má zvrchu bezva výhled. Ale ne tak bezva, abych tu z něj dával fotku 😉 I tak je ale wallpaper jeřábovej, ještě 4 fotky a už ho uvidíš taky.

116/365 Dnes jsme s Pájou poprvé obuli sněžnice a vyrazili na kratší výlet. Pravda, fotka s tím na první pohled moc nesouvisí. Na druhý už ale jo - tohle byl náš cíl. A co že to přesně je? "Train wreck trail" - neboli cesta k vraku vlaku. V roce 1950 tu vykolejil vlak.  Dostat ho z lesa by bylo příliš náročné, tak ho tu nechali. A dnes je z toho unikátní místo s atmosférou, oficiální sprejerský prostor a hodně fotogenický bikepark. Paráda, ne? U nás by se na památku havárii místo oplotilo a člověk by si na zrezlý vlak nemohl ani sáhnout. A jestli neukážu i ten vlak? Ukážu, připravím spešl fotogalerii z našeho sněžnicování a zveřejním na svém facebooku a asi i postupně na instagramu. A těm co facebook nemají, v příštím emailu na to pošlu odkaz.

116/365 Dnes jsme s Pájou poprvé obuli sněžnice a vyrazili na kratší výlet. Pravda, fotka s tím na první pohled moc nesouvisí. Na druhý už ale jo – tohle byl náš cíl. A co že to přesně je? „Train wreck trail“ – neboli cesta k vraku vlaku. V roce 1950 tu vykolejil vlak.

Dostat ho z lesa by bylo příliš náročné, tak ho tu nechali. A dnes je z toho unikátní místo s atmosférou, oficiální sprejerský prostor a hodně fotogenický bikepark. Paráda, ne? U nás by se na památku havárii místo oplotilo a člověk by si na zrezlý vlak nemohl ani sáhnout. A jestli neukážu i ten vlak? Ukážu, připravím spešl fotogalerii z našeho sněžnicování a zveřejním na svém facebooku a asi i postupně na instagramu. A těm co facebook nemají, v příštím emailu na to pošlu odkaz.

117/365 V pátek jsme pokračovali ve sněžnicování, tentokrát jsme si vybrali o něco delší výlet, tzv "Parkhurst ghost town". Kdo jste viděli náš poslední dokument "1000 mil Aljaškou s Pavlem Richtrem", už víte o co jde. Jsou to stará těžařská města (v Pavla filmu zlatokopecká, v tomto případě dřevorubecké), která byla lidmi časem opuštěna.  Auto zůstalo zaparkované, tak jak ho tu v 60tých letech někdo zaparkoval, starý zrezlý buldozer prorůstá stromem a domky si také žijí svým životem. I tohoto bude v té u minulé fotky slíbené galerii víc.

117/365 V pátek jsme pokračovali ve sněžnicování, tentokrát jsme si vybrali o něco delší výlet, tzv „Parkhurst ghost town“. Kdo jste viděli náš poslední dokument „1000 mil Aljaškou s Pavlem Richtrem„, už víte o co jde. Jsou to stará těžařská města (v Pavla filmu zlatokopecká, v tomto případě dřevorubecké), která byla lidmi časem opuštěna.

Auto zůstalo zaparkované, tak jak ho tu v 60tých letech někdo zaparkoval, starý zrezlý buldozer prorůstá stromem a domky si také žijí svým životem. I tohoto bude v té u minulé fotky slíbené galerii víc.

118/365 V sobotu večer jsem si šel zamrznout, teda zafotit, na další soutěž "King of the rail". Tentokrát jsem vzal do zimy i externí blesk. Kdyby celou dobu lehce nefoukalo proti a nehnalo to do objektivu i do očí a do všeho matroš ze sněžných děl, bylo by to krapet lepší. Ale zas bych pak neměl tak krásně omrzlej foťák. Chcete-li mrknout na víc fotek, pak 15 nej je tu ke koukání.

118/365 V sobotu večer jsem si šel zamrznout, teda zafotit, na další soutěž „King of the rail“. Tentokrát jsem vzal do zimy i externí blesk. Kdyby celou dobu lehce nefoukalo proti a nehnalo to do objektivu i do očí a do všeho matroš ze sněžných děl, bylo by to krapet lepší. Ale zas bych pak neměl tak krásně omrzlej foťák. Chcete-li mrknout na víc fotek, pak 15 nej je tu ke koukání.

119/365 Neděle večer, vrátíte se z lyží, sundáte lyžáky, vezmete pivko a jdete relaxovat do horkého bazénu hned u lanovky. Pohoda. Teda takhle to můžete udělat, pokud bydlíte v tomhle hotelu. Pokud bydlíte u nás, musíte ještě 5 minut pěšky a relaxovat můžete maximálně ve vaně v koupelně, bez výhledu na sjezdovku. I to je dobrý, jdu na to.

119/365 Neděle večer, vrátíte se z lyží, sundáte lyžáky, vezmete pivko a jdete relaxovat do horkého bazénu hned u lanovky. Pohoda. Teda takhle to můžete udělat, pokud bydlíte v tomhle hotelu. Pokud bydlíte u nás, musíte ještě 5 minut pěšky a relaxovat můžete maximálně ve vaně v koupelně, bez výhledu na sjezdovku. I to je dobrý, jdu na to.

_ _ _ _ _

A jsme zase na konci, pokračování za týden (když aktuální Jihoamerický internet dovolí)

Hezký den
Tom

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina).

A logické pokračování našich sněžnicových putování? Začali jsme půldnem, pokračovali výletem na den...takže následovat musí samozřejmě dvoudenní sněžnicování s přespáním někde. Už máme vyhlídnutý hut na hřebeni kousek od nás, kam by se mělo dát jít i v zimě :-) Než ho nafotíme osobně, můžete si ho prohlédnout na našem Wild Camping TIPs webu.

A logické pokračování našich sněžnicových putování? Začali jsme půldnem, pokračovali výletem na den…takže následovat musí samozřejmě dvoudenní sněžnicování s přespáním někde. Už máme vyhlídnutý hut na hřebeni kousek od nás, kam by se mělo dát jít i v zimě 🙂 Než ho nafotíme osobně, můžete si ho prohlédnout na našem Wild Camping TIPs webu.

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment