Fotografie Nového Zélandu, fotoobrazy

Nový Zéland, zemi ptáka Kivi, asi není třeba příliš představovat. Jedná se o dva velké ostrovy (Severní a Jižní) a mnoho malých v Tichém oceánu. Nejblíže z NZ to je do Austrálie (asi 2000km), je to tedy přesně na druhé straně Země, než je ČR. Díky tomu tam také v naší zimě mají léto, přesně naopak je tam i čas – posun o 12 hodin. Chodí se tam vzhůru nohama, na silnici se jezdí vlevo a volant mají napravo.. Zkrátka vše opačně.

V Maorštině se Nový Zéland řekne Aotearoa, což v přesném překladu znamená „Země dlouhého bílého oblaku„. Stačí prohlédnout pár fotek a je jasné proč to tak je 🙂 Ale dlouhého bílého oblaku i kvůli sopkám, které si na Zélandě semtam trošku zasoptí 😉

Poprvé jsem se na Zéland vydal v roce 2009 se Břehem a Humpou, na 3 měsíce, cestovat, natáčet, užívat volnosti…něco popádlovat a vyzkoušet a natočit co nejvíce adrenalinových aktivit. Však právě Nový Zéland je považován například za kolébku bungee jumpingu. No, taky jsme si skočili 😉 Výstupy z výletu byly reportáže pro ČT – Objektiv, film na DVD a 15 videoreportáží, které jsou k vidění i online, nespočet článků na webech a v časopisech (za zmíňku určitě stojí seriál na webu tyden.cz). Když jsme tenkrát odlétali, doufal jsem, že se tam někdy ještě vrátím.

Ale netušil jsem, že to bude ještě ten samý rok na podzim. A rovnou na 8 měsíců s vízem work and holiday 🙂 Když končila tato cesta, odlétal jsem a věděl, že to opět není naposledy. O rok později jsem se sem vydal opět, tentokrát „pouze“ fotit a cestovat s mamkou. Co myslíte, to už bylo naposled? 🙂 Zéland podobně jako Norsko je fotografický ráj!! Pokud byste chtěli mít Zéland v obýváku či kanceláři, pak si zapamatujte číslo vybrané fotky a pokračujte tudy na fotoobrazy ;o)

(Fanouškem Foto-tom webu se můžete stát tu
) Pokud se Vám fotky líbí, budu moc rád za sdílení či za palec :o) A pokud se stanete fanoušky na Facebooku, dozvíte se o všech novinkách zde!
close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil