Fotografie Guatemaly, fotoobrazy

Pokud jste se přes menu nebo přes vyhledávač dostali rovnou sem do fotogalerie z Guatemaly a máte čas a chuť číst i ten krátký úvodní text, tak bych Vás nejdřív přesměroval do Hondurasu, tím totiž tahle cesta začala 🙂 Pokud už jste Honduras přečetli a prohlédli, pak jste tu naprosto správně. Z Honduraského Copánu jsme pokračovali do Guatemaly, nejdříve do pestrobarevného města Antigua (hlavním městem Guatemala City jsme jen projeli), které je téměř ze všech stran obklopené sopkama. Samotné město je ve výšce téměř 1600 metrů nad mořem, okolní vrcholky vulkánů mají až ke čtyřem tisícům. My jsme vyrazili na o něco vzdálenější Pacayu. Naposledy soptila v roce 2010 a je vysoká „jen“ 2500 metrů. Až na vrchol se kvůli nebezpečným výparům nesmělo, žhavou rudou lávu jsme taky neviděli, ale o horké šutry jsme měli možnost si spálit ruku.

Z Antiguy jsme pokračovali do podstatně menšího městečka Panajachel, které je na břehu moc fotogenického jezera Atitlan. A odtud pak dál do Mexika. Cestou z Mexika jsme pak projeli severnější část s husto-hustou džunglí (o samotném hraničním „přechodu“ tu časem napíšu samostatný článek – uprostřed ničeho, loďkou po řece Usumacinta uprostřed džungle), do městečka Flores vybudovaného na maličkém ostrově na jezeře Peten. Kousek od jezera jsme byli na východ slunce pozorovat probouzející se džungli z pyramid Máyských ruin Tikal, odtud jsme pokračovali dolů do Rio Dulce. A z Rio Dulce loďkou do města Livingston (ještě pár let zpět byl přístup do města pouze takto po vodě), z Livingstonu další loďkou do Puerto Barios a odtud zpět do Hondurasu. Uff, to byl velký fofr-průlet, ale tohle je foto web, ne web s cestopisy. Takže tady jsou ty fotky 🙂

(Fanouškem Foto-tom webu se můžete stát tu
) Pokud se Vám fotky líbí, budu moc rád za sdílení či za palec :o) A pokud se stanete fanoušky na Facebooku, dozvíte se o všech novinkách zde!