Fotografie Indie a Nepálu, fotoobrazy

Indie a Nepál, naprosto jiný a odlišný svět než je Norsko nebo Zéland nebo Tasmánie nebo… A přeci taky tak silný zážitek a země, které se staly také magnetem, který táhne stále zpět. Proč? Možná právě proto, že tam lidé žijí jinak? Že se umějí radovat i z toho „ničeho“, co mají? Možná pro ten klid v horách a pro upřímnost a pohostinnost lidí v horách? Sám nevím. Ale jistě vím, že to táhne zpět, i přes to, že ve městech v ulicích všichni troubí, stále vás někdo někam tahá, všude je vedro a ve městech špína, v autobusech řve rádio a řidič jede jak kdyby vás ukradl..

Ale už dost zamýšlení a úvah, fotky co tu jsou jsou z podzimní cesty z roku 2011, kdy jsme koupili letenky z hodiny na hodinu, protože se objevila akce na zpáteční Delhi za 6500Kč. To se prostě neodmítá. A až po tom, co letenka byla v mailu, jsme začali řešit nějaký program a plán dvouměsíční cesty, která tentokrát vůbec nesouvisela s vodou ani s pádlem. Hlavní cíl byl jasný – Himaláje! Na druhou stranu, když už tam budem..ok, tak měsíc v Indii a měsíc v Nepálu, projeli jsme severní Indii, zkusili veškerou místní dopravu, rikši, nejnižší třídu ve vlaku, šílené autobusy, jeepy, viděli jsme vyhlášený komerční Tajmahal ale i podstatně méně komerční a hezčí památky a místa.. posvátné Varanasí, výrobu hedvábí, obřad na Ganze, Kalkatu, za točení na mostě nás chtěli zatknout.. Indie je plná překvapení, co nový den, to nové nezapomenutelné zážitky.

Ale stejně nejvíc nás to táhlo do oblasti Darjeelingu, konečně poprvé vidět ty osmitisícové velikány. Je to prostě nádhera! Následoval trek v Singalila parku a návštěva Sikkimu. A pak konečně hurá do Nepálu, Kathmandu, Pokhara a trek okolo Annapuren s méně standartní odbočkou k Tilicho lake, jezeru v 5000m.n.m. Mám z té cesty desítky natočených hodin, částečně i zpracovaných, dočkáte se, bude z toho nejspíš pár reportáží v Objektivu 🙂 A bůhví, třeba i něco jiného ještě.. Ale právě proto tu není fotek až tak moc, protože většinou jsem držel kameru a točil hýbací obrázky. Zážitky nejsou na pár řádek textu, ale na večer plný vyprávění. Na několik večerů!

Namasté

(Fanouškem Foto-tom webu se můžete stát tu
) Pokud se Vám fotky líbí, budu moc rád za sdílení či za palec :o) A pokud se stanete fanoušky na Facebooku, dozvíte se o všech novinkách zde!
close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil