Fotografie Balkánu, Bosna a Černá Hora

Do Bosny a Černé hory jezdím především jako průvodce vodáckých zájezdů CK Adrenaline centre a CK Adventura (jen pro vysvětlení, Adrenaline Centre je zprostředkovatel všech vodáckých zájezdů a programů pro Adventuru), což ale nic nemění natom, že to tam mám také rád. Čistě vodácky tu na webu najdete i podstatně zajímavější země, ale Balkán je zkrátka Balkán. Pohoda, milí a přátelští lidé, tradiční čevapi, pjeskavice, grilované jehněčí, víno a samozřejmě výborná rakije, do toho teplo až vedro, slunce a k tomu pádlování. Co víc si přát?

Vodácky a zároveň i krajinově a fotograficky nejzajímavější řeky, na které tam se zájezdy jezdím je Černohorská řeka Tara a její 80km dlouhý kaňon, který je údajně nejhlubší v Evropě. Jestli je opravdu nej těžko soudit, ale jisté je, že údolí je to opravdu krásné a obrovsky hluboké. Voda Tary je až pohádkově tyrkysové barvy, ale oproti tomu naprosto nepohádkové teploty – ledová (ale asi jsem zaujatý, nesnáším studenou vodu 🙂 ). Celý úsek se jezdí dva dny s přenocováním na řece, takže se jede „natěžko“ (vezou se spacáky, stany, jídlo..).

Další nádherná řeka, ze které tu je pár fotek, je řeka Una s krásným vodopádem Štrbačky buk, kde se mimo jiné natáčel český film „Na vlastní nebezpečí“ (ano, právě z tohoto vodopádu tam Langmajer a spol padají i s raftem 😉 tedy samotný Langmajer ne tak úplně, místo něho kamarádi vodáci a jeden profi kaskadér..). Určitě minimálně zmínit je potřeba také řeku Neretva s křišťálově čistou vodou a poslední fotografický „highlight“ je jednoznačně hlavní město Bosny a Hercegoviny Sarajevo. Nerad bych, aby to vypadalo, že tu propaguji ty zájezdy, které sem jezdím (i když vlastně proč ne), takže dost chválení, koukněte na fotky a kdo byste to chtěli vidět na vlastní oči, zajeďte se tam podívat, ať už sami, nebo s raftovým zájezdem 😉

(Fanouškem Foto-tom webu se můžete stát tu
) Pokud se Vám fotky líbí, budu moc rád za sdílení či za palec :o) A pokud se stanete fanoušky na Facebooku, dozvíte se o všech novinkách zde!