Video Tomáš Mähring

Zde najdete videa, která jsem stříhal a natáčel. Na většině těch videí se podílelo víc lidí, ale u všech zde uvedených jsem hlavním autorem 😎

Komerční točení, zakázky, záznamy odvysílaného v televizi a jiné projekty tu krom níže uvedeného neuvádím, reference týkající se natáčení a obsáhlejší přehled prací najdete na stránce H2Omaniaks production, ve které působím jako prezident. Dobrých prezidentů je v současnosti velmi málo, takže si téhle pozice moc vážím! 😉

Foto i video Tom :)
Foto i video Tom 🙂

Jen ve stručnosti z jiné tvorby – dlouhodobější projekt, kde mám na svědomí námět, částečně režii, kameru a střih, je Aaron Fotoškola – Foto v kostce, kterou jsem natáčel ve spolupráci s firmou Aaron a s Ondřejem Neffem. Seriál má svou webovou stránku www.fotograficka-skola.cz.

Z televizních prací bych pak rád uvedl pořad Objektiv České televize – například speciální díl pouze o našem cestování po Novém Zélandu ( já režie, střih a kamera, text komentáře Vláďa Fořt, hudba, namluvení komentáře a zbytek Česká televize). Ke shlédnutí zde.

A dále jsme například natočili a já sestříhal reportáž pro pořad Svět 2009 na Primě – o kajakování na písečných dunách na Zélandě, záznam tu, nebo českotelevizní štáb s námi natáčel jeden díl pořadu Fokus ČT24 na téma Krotitelé živlů, záznam tady. Krom toho, že jsme v pořadu pádlovali, podílel jsem se i na točení materiálu. Nebo třeba reportáž o telemarkovém lyžování v pořadu Element na Nova Sportu – točil jsem, stříhal i psal komentář, záznam celého pořadu zde.

Klip Canyoning Sušec – Bovec, Slovinsko (2015, 3 minuty)

Propagační klip canyoningu ve Slovinsku v Julských Alpách v Bovci. Sice je to komerční video, ale je to voda, to co je mi nejbližší, takže myslím, že i přes to si to zaslouží být součástí tohoto výběru zde 🙂

1000 mil Aljaškou na kole s Pavlem Richtrem (2015, 27 minut)

Dokument o účasti českého extrémního bajkera na nejtěžším zimním závodě na světě – Iditarod Trail Invitational. Veškerý materiál natočil Pavel sám, neměl sebou žádný štáb se skůtry a helikoptérami. Měl jen jednu malou odolnou kamerku, kapsy plné baterek, odhodlání a pár instrukcí, jaké záběry jsou potřeba, aby bylo možné z dovezeného materiálu něco vytvořit. A toto je výsledek našeho snažení (já mám na svědomí režii a střih + ty instrukce 😉 ).

1. Česká investiční konference (2014, 4 minuty)

Jedna komerční věc se sem přeci jen vloudila, protože je to myslím fajn ukázka reportáže z akce, sestříhaná a zveřejněná 2 pracovní dny po konání konference – takže ano, jde to i rychle! 🙂

Cesta kolem světa na Jawách (2014, 5 minut)

Další velký H2Omaniacký projekt, tentokrát offroudí sekce. Na jawách objeli svět po 40 rovnoběžce (plusmínus), trvalo jim to 6 měsíců a cestou jak jinak než také natáčeli. Takže z toho plyne, že chystáme i dokument této akci. Tento předodjezdový klip jsme udělali během víkendu, kdy jsem klukům udělal jakýsi rychlokurz, jak mají na cestě natáčet. Na toto video jsme následně navázali ještě odjezdovým klipem (klikni a koukej tu – 1,5 minuty). Zprávy a fotky z celé cesty můžete číst na webu offroad.h2omaniaks.com

Pavel Richtr – Iditarod trail Invitational – Držte palce! (rok 2014, 1,5 minuty)

Pavel Richtr v únoru 2014 startoval na nejdelším zimním ultramaratonu na světě (na Aljašce). Závod Iditarod možná znáte, protože se jezdí se psími spřeženími. Pavla se ale týká cyklistická kategorie… Ano, jede 1000 mil přes Aljašku na kole! Před odletem jsem s ním natočil tohle krátké video. Dojel na úžasném 4 místě (výhra je v tomto závodě vůbec dojet, 4 místo je skutečně bomba) a v roce 2015 opět startuje! Zprávy z tratě bude stejně jako loni možné sledovat na H2Omaniaks facebooku.

Až na dno 2012 (rok 2013, 3,5 minuty)

„Až na dno je soutěž pro studenty oboru zdravotnický záchranář, a to jak pro studenty VZŠ, tak pro studenty škol vysokých. Účastní se jí tříčlenná družstva, která kromě zdravotnických úloh řeší i úkoly, které se záchranářstvím více či méně souvisejí a podtrhují tak fyzickou a psychickou náročnost soutěže. Přesto řešení modelových zdravotnických úloh zůstává základem soutěže. Hlavní důraz klademe na reálnost v procesu ošetření a maximální samostatnost práce posádek.“ Tolik pokrácený text oragnizátorů a nyní už to video, jak jsem si ho natočil, tak jsem si ho taky sestříhal 😉

Grand Canyon 2013 – 100% Drift HD Ghost video (rok 2013, 2 minuty)

Krátký sestřih natočený pouze jednou speciální odolnou a vodotěsnou kamerou, kterou jsem vozil na zádi kajaku nebo připevněnou na helmě. Na svědomí to mám tedy komplet celé 🙂

Projekt TELEfilm (rok 2012, 6,5 minuty a film 47 minut)

Dílko – o telemarkovém lyžování, u kterého mám na svědomí produkci, kameru, střih a částečně režii, je projekt TELEfilm. Toto je jeho kratší verze. Projekt má svou webovou stránku, kde najdete další informace, možnost objednat TELEmarkové oblečení, i přehled médií, kde všude jsme TELEfilm prezentovali nebo prezentujeme – www.telefilm.h2omaniaks.com (zde najdete i celý film ke shlédnutí)

Mistrovství světa ve střižbě (rok 2012, 16 minut)

Velká akce si zaslouží velký pořad. Takže tady je záznam z prvního mistrovství světa ve střižbě konaného v České republice! Web akce www.strizba.cz. Tady jsem páchal většinu kamery, střih, režii, scénář.. Článek o akci na H2Omaniaks.

5 let s H2Omaniaks teamem (rok 2011, 11,5 minuty)

Sestřih z 5ti let našeho pádlování a cestování po světě. Původně určený na obrazovky do prodejen Rock Point a Hannah, ale přišlo mi líto to nedat i na web 🙂 Zde nás točilo opět víc, střih a režie má maličkost..

Práce snů (rok 2011, délka 17 minut) – oceněno

Film k 20. výročí české raftové základny v Norsku na řece Sjoa. Film mimo jiné o tom, jak od roku 2007 trávím s partičkou každé léto (vynechal jsem sezonu 2012). O kameru se opět dělíme, scénář, režie a střih – mí.

Filmek získal zvlášní cenu předsedy poroty „Cena Gregory“ v soutěži OKEM Dobrodruha na festivalu Rajbas v roce 2011

Nový Zéland očima kajakářů – trailer (rok 2009, 2,5 minuty)

Trailer k prvnímu většímu filmu, takový akční dokument o Novém Zélandu, adrenalinových aktivitách a samozřejmě našem cestování, motajícím se jak jinak než kolem vody. Zkrátka očima kajakářů 🙂 Scénář, režie a střih já, kamera z části také já.

30ti minutový filmek jsme i vylisovali na DVD, na kterých je také 15 pětiminutových videoreportáží o jednotlivých částech naší tříměsíční cesty křížem krážem Novým Zélandem. DVD bylo rozesláno předplatitelům časopisu Hydromagazín a ještě stále jsou dývka k mání. Případní zájemci, písněte mi 😉

Adidas Sick Line (rok 2008, 5 minut)

Video z prvního ročníku mistrovství světa v extrémním pádlování. Do finále jsem nepostoupil, takže jsem mohl natáčet 😉 Krátký sestřih šel také do Branek Bodů Vteřin na ČT1 (v 19:45). Videjko posbíralo dohromady krásných cca 10 tisíc shlédnutí (jen na youtube přes 8000 + je ještě na N-joy.cz a na Blip.tv)

Expedition Through the Town (rok 2007, 14,5 minut) – oceněno

Takzvaná „Los Pádlos movie“. Jedna z našich prvních a zároveň nejznámějších a nejnáročnějších expedic. A také jedno z prvních a zároveň úspěšných videí 🙂 Na svědomí mám scénář, režii a střih. (točila Terka Svobodová, já pádloval)

Oceněno zvláštní cenou poroty na filmovém festivalu v Bratislavě. Krom toho se o této akci psalo v časopise Hydromagazín a sestřih z tohoto videa byl odvysílán v České televizi v pořadu Pětka v pomeranči.

Vzniklo toho za ty roky podstatně víc, ale vše sem dávat ani nechci. Víc toho můžete najít na webu H2Omaniaks.com, případně na webu produkce, jak už jsem psal zde v úvodu, najdete přehledně sepsané další reference, akce a točení.

Pokud se Vám stránka líbí, budu moc rád za sdílení či za palec :o) A pokud se stanete fanoušky na Facebooku, dozvíte se o všech novinkách!