Fotografie Mexika, fotoobrazy

Třetí zemí navštívenou při cestování po Střední Americe bylo jižní Mexiko. Ani ne tak turisty nejvyhledávanější Yucatán, jako spíš západní pobřeží s Tichým oceánem, horská Oaxaca, San Cristobal a džunglí obklopené Máyské ruiny Palenque. Takže úvodní text k výletu najdete u Hondurasu a následovala Guatemala. A pak až Mexiko. Tedy, z Guatemaly jsme přejeli do San Cristobalu. Z toho jsme pak pokračovali dlouhým nočním přejezdem na pobřeží do surfařského města Puerto Escondido. Odsud kousek zpět dolů do Puerto Angel, kde jsme si dali parádní šnorchlování. U toho mě hodně mrzelo, že foťák se potápět nemohl, protože jsme viděli hromadu úžasných rybek (u mě vyhrála menší svítivě modrá) i parádně barevné korálové útesy. A taky jsem si parádně sesmažil záda a zadní stranu stehen během pobytu ve vodě… Ale stálo to za to! I voda byla kupodivu teplá (i pro mě!).

Z Puerto Angel jsme přejeli přes Pochutlu do horské Oaxacy (celkem velké město ve 2000m.n.m.), kde jsme mimo jiné okoukli zkamenělé vodopády Hierve El Agua (viz fotky). Z Oaxacy se naše cesta začala pomalu ale jistě stáčet zase zpět dolů na jih. Takže přes Zoomat (Zoo) v Tuxtle jsme dojeli do Palenque, kde je fotografických lákadel zase hned několik (když teda mezi fotografická lákadla nepočítám i celkovou pestrost a živost Středoamerických zemí). Podívali jsme se na vodopád Misol-Ha i na úžasně zeleno-tyrkysové kaskády Agua Azul a samozřejmě známé Máyské ruiny Palenque. Odsud jsme pokračovali hezky na vlastní pěst místní dopravou směrem k hraničnímu přechodu Frontera Corozal. Tady jsme na loďce přejeli proti proudu řeky Usumacinta do Guatemaly.

No a pak už to znáte – a pokud ne, tak šup do menu – Foto -> Země -> Guatemala/Honduras. A pokud jo a líbí se vám nějaká fotka natolik, že byste jí rádi vytištěnou a zarámovanou nebo nataženou na dřevěném rámu na platně do obýváku nebo do kanceláře, tak vše potřebné se dozvíte v části Fotoobrazy. Díky za návštěvu! 🙂

(Fanouškem Foto-tom webu se můžete stát tu
) Pokud se Vám fotky líbí, budu moc rád za sdílení či za palec :o) A pokud se stanete fanoušky na Facebooku, dozvíte se o všech novinkách zde!