12. týden – 250 cm nového sněhu za 7 dní?!

Prosinec, 20, 2016 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Pokud nemáš ve zvyku číst texty a jen prohlížíš fotky, věnuj pozornost 81. fotce! 😉 A pokud texty čteš, tak pokračujeme už netučně. Před 5ti dny slibovala předpověď počasí, že napadne 130-250 cm nového sněhu v následujících 7mi dnech. No a docela jim to vychází. Aktuálně od té doby je tu metr prašánku a pořád padá a pořád padat má. Jen teda sněží hlavně nahoře na kopcích, nám tady dole padá občas, občas je to mokrej humus a občas prší.

78/365 Toto je letiště Whistler prosím pěkně. To jen kdybyste to náhodou nepoznávali. U mola je výslovně zakázáno přistávat s loděma, je určené pouze pro letadla.

78/365 Toto je letiště Whistler prosím pěkně. To jen kdybyste to náhodou nepoznávali. U mola je výslovně zakázáno přistávat s loděma, je určené pouze pro letadla.

79/365 Ulice "Northern Lights", takhle vypadají zvenčí ty domky, kde teď pracujeme. Prostě takový bytovky. Nebo vlastně spíš vilovky. Většinu z nich vlastní bohatí Američani a jezdí sem na chatu.

79/365 Ulice „Northern Lights“, takhle vypadají zvenčí ty domky, kde teď pracujeme. Prostě takový bytovky. Nebo vlastně spíš vilovky. Většinu z nich vlastní bohatí Američani a jezdí sem na chatu.

80/365 Když už jsem tenhle týden začal letištěm, tak další romantický způsob, jak do Whistleru přijet je vlakem. Taky to na vás i přes to šedivý pošmourno působí úplně pohádkově? Už jen ten vlak s černokněžníkem Zababou tam chybí.

80/365 Když už jsem tenhle týden začal letištěm, tak další romantický způsob, jak do Whistleru přijet je vlakem. Taky to na vás i přes to šedivý pošmourno působí úplně pohádkově? Už jen ten vlak s černokněžníkem Zababou tam chybí.

81/365 Na Facebooku, kde fotky zveřejňuju také, jsem u téhle napsal, že příběh je nezveřejnitelný a že přiletí až v emailu. Tedy:  Jel jsem s Mikem z práce (ten basejumper, viz fotka 60) pro nějaký matroš a tak jsme cestou povídali, já o vodě, on o skákání z všeho možného. No a před měsícem byl na pivku s Němcem, který ve Whistleru žije už 6 let a je taky basejumper. Prý se ho zeptal, co si myslí o tom jeřábu, co tu teď stojí (viz fotka). Mike mu nato řekl, že si myslí, že to fakt nejde, že je moc nízkej. A Němec mu nato oznámil, "že už ho dal".  No a tak to Mikovi nedalo spát a jednoho večera, když ze stavby všichni odjeli, vylezl nahoru a taky z něj skočil. Ale prý by to už znova neudělal, že je to prý fakt nízko a měl strach (nízko = málo času na to odhodit padák a stihnout ho otevřít). Nevíte-li, co to ten basejumping je, na jaře mám v plánu s Mikem nějakej seskok nafotit, nějakej legálnější, většina  BASE (Buildings, Antennas, Spans a Earth)  skákání je nelegální, takže se z toho samozřejmě většinou ani nic nefotí ani netočí.  Ale před třemi lety měl štěstí a legálně a ještě za peníze si skočil z lanovky Peak 2 peak, která spojuje kopce Whistler a Blackcomb. Pro natáčení reklamy pro Lincoln auta. Na celou reklamu a Mikovu vteřinku slávy koukejte tady.

81/365 Na Facebooku, kde fotky zveřejňuju také, jsem u téhle napsal, že příběh je nezveřejnitelný a že přiletí až v emailu. Tedy:

Jel jsem s Mikem z práce (ten basejumper, viz fotka 60) pro nějaký matroš a tak jsme cestou povídali, já o vodě, on o skákání z všeho možného. No a před měsícem byl na pivku s Němcem, který ve Whistleru žije už 6 let a je taky basejumper. Prý se ho zeptal, co si myslí o tom jeřábu, co tu teď stojí (viz fotka). Mike mu nato řekl, že si myslí, že to fakt nejde, že je moc nízkej. A Němec mu nato oznámil, „že už ho dal“.

No a tak to Mikovi nedalo spát a jednoho večera, když ze stavby všichni odjeli, vylezl nahoru a taky z něj skočil. Ale prý by to už znova neudělal, že je to prý fakt nízko a měl strach (nízko = málo času na to odhodit padák a stihnout ho otevřít). Nevíte-li, co to ten basejumping je, na jaře mám v plánu s Mikem nějakej seskok nafotit, nějakej legálnější, většina  BASE (Buildings, Antennas, Spans a Earth)  skákání je nelegální, takže se z toho samozřejmě většinou ani nic nefotí ani netočí.

Ale před třemi lety měl štěstí a legálně a ještě za peníze si skočil z lanovky Peak 2 peak, která spojuje kopce Whistler a Blackcomb. Pro natáčení reklamy pro Lincoln auta. Na celou reklamu a Mikovu vteřinku slávy koukejte tady.

82/365 Zácpa na vesnici! Snad se Whistler neurazí, ale prostě je to maličký město s pár maličkýma příměstíma (nebo jak se tomu říká). Ale i přesto tu máme zácpy. Asi aby se nám nestýskalo po Praze. Zácpy jsou teda hlavně na víkendy, kdy sem lidi přijíždí na lyže. Ve Whistleru žije dle Wikipedie cca 10 000 obyvatel. Ale do města a do lyžařského střediska každoročně zavítá 2 miliony návštěvníků.

82/365 Zácpa na vesnici! Snad se Whistler neurazí, ale prostě je to maličký město s pár maličkýma příměstíma (nebo jak se tomu říká). Ale i přesto tu máme zácpy. Asi aby se nám nestýskalo po Praze. Zácpy jsou teda hlavně na víkendy, kdy sem lidi přijíždí na lyže. Ve Whistleru žije dle Wikipedie cca 10 000 obyvatel. Ale do města a do lyžařského střediska každoročně zavítá 2 miliony návštěvníků.

83/365 Náš první letošní sněhulák! Maličkej a bez nosu z mrkve, ale pravej, ze sněhu a s knoflíkama.

83/365 Náš první letošní sněhulák! Maličkej a bez nosu z mrkve, ale pravej, ze sněhu a s knoflíkama.

84/365 Další adventní neděle je tu. Taky si doma otvíráš okýnka adventního kalendáře? Má to totiž velkou výhodu, víš pak naprosto přesně, kolik ještě zbývá do toho, než přijde Ježíšek! :-) (a skutečně v neděli jsem měl otevřené teprve šesté okénko, fakt! Ale chce to pevnou vůli a disciplínu)

84/365 Další adventní neděle je tu. Taky si doma otvíráš okýnka adventního kalendáře? Má to totiž velkou výhodu, víš pak naprosto přesně, kolik ještě zbývá do toho, než přijde Ježíšek! 🙂 (a skutečně v neděli jsem měl otevřené teprve šesté okénko, fakt! Ale chce to pevnou vůli a disciplínu)
_ _ _ _ _
A blížíme se zase k závěru. V jednom z dřívějších emailů jsem zmiňoval, že se nám tu snad podaří získat celosezonní permice (která jinak stojí skoro 2000 dolarů!). Tak super zpráva je, že Pája už jí má a moje už je na cestě. Mě sice něco stát bude (asi 700), ale co… nejeli jsme sem trpět, ale poznávat a užít si to!

Hezký den ze zasněženého BC
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Leave a Reply

Post Comment