16. týden – Týden plný akce a nečekaných událostí

Leden, 2, 2017 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Tentokrát se žádným úvodním textem nebudeme zdržovat, pojďme rovnou k věci. Tedy k fotkám:
106/365 Whistler má několik částí, tohle je hezky zasněžený mostík v parku, skrz který se dá projít z centra do tzv "upper village", odkud jezdí lanovky na horu Blackcomb (zkrátka ten druhý, než co máme za barákem, to je Whistler).

106/365 Whistler má několik částí, tohle je hezky zasněžený mostík v parku, skrz který se dá projít z centra do tzv „upper village“, odkud jezdí lanovky na horu Blackcomb (zkrátka ten druhý, než co máme za barákem, to je Whistler).

107/365 Poznáš co to je? Prozradím i s trochou obvyklého povídání v pravidelném emailu pro všechny mé odběratele www.365.foto-tom.cz / Dnes mi tu udělali skutečně radost. Všiml jsem si, že všechny pouliční lampy na pěších zónách mají místo žárovek destičku s výkonnými LED diodami. LEDky podstatně méně žerou, svítí mnohonásobně déle a celkově jsou ekologičtější (a to v pravé části fotky je vánoční ozdobný zvon a věnec, je to pohled zespoda nahoru na lampu)

107/365 Poznáš co to je? Dnes mi tu udělali skutečně radost. Všiml jsem si, že všechny pouliční lampy na pěších zónách mají místo žárovek destičku s výkonnými LED diodami. LEDky podstatně méně žerou, svítí mnohonásobně déle a celkově jsou ekologičtější (a to v pravé části fotky je vánoční ozdobný zvon a věnec, je to pohled zespoda nahoru na lampu)

108/365 "Průsery vždycky chodí po třech", to mi řekla mamka, když jsem jí napsal, že máme něco s autem (předešlé dva jsem posílal v minulém emailu). No tak alespoň že to nepřišlo na Silvestra.. :-) Něco nám rachtá v motoru, takže držte palce, asi to bude dost potřeba. (Fotka je z podzima, kdy auto jezdilo ještě jako drak)

108/365 „Průsery vždycky chodí po třech“, to mi řekla mamka, když jsem jí napsal, že máme něco s autem (předešlé dva jsem posílal v minulém emailu). No tak alespoň že to nepřišlo na Silvestra.. 🙂 Něco nám rachtá v motoru, takže držte palce, asi to bude dost potřeba. (Fotka je z podzima, kdy auto jezdilo ještě jako drak)

109/365 Jak nejlépe začít silvestrovský den? Co takhle snídaní při východu slunce na horách a následnou lyžovačkou? Večerní (zmrzlé) pozorování polární záře místo novoročního ohňostroje už bylo jen třešničkou na dortu za parádním dnem (na tu polární záři mrkni tady).

109/365 Jak nejlépe začít silvestrovský den? Co takhle snídaní při východu slunce na horách a následnou lyžovačkou? Večerní (zmrzlé) pozorování polární záře místo novoročního ohňostroje už bylo jen třešničkou na dortu za parádním dnem (na tu polární záři mrkni tady).

110/365 Co myslíš, jak vznikly tyhle 3 "rejhy" v tom stromě? Medvídek si tu někdy brousil drápky. A nediv se tomu, ty si taky stříháš nehty, no ne? Medvědi nůžky nemají, tak si musí poradit jinak. (takových podrápaných stromů je ve Whistleru v parcích víc).

110/365 Co myslíš, jak vznikly tyhle 3 „rejhy“ v tom stromě? Medvídek si tu někdy brousil drápky. A nediv se tomu, ty si taky stříháš nehty, no ne? Medvědi nůžky nemají, tak si musí poradit jinak. (takových podrápaných stromů je ve Whistleru v parcích víc).

111/365 Sobotní večer ve Whistleru patřil "rail contestu", což samozřejmě byla bezva příležitost si zafotit šílené kousky některých lyžařů a snowboarďáků. Hodně nás překvapilo, kolik tu jezdilo opravdu malých dětí a hlavně jak jezdili!

111/365 Sobotní večer ve Whistleru patřil „rail contestu“, což samozřejmě byla bezva příležitost si zafotit šílené kousky některých lyžařů a snowboarďáků. Hodně nás překvapilo, kolik tu jezdilo opravdu malých dětí a hlavně jak jezdili!

112/365 Slovo dalo slovo a tak jsem v neděli měl pracovní den - fotil jsem u natáčení reklamy na žvýkačky. Chlapíci na prknech a na lyžích lítali pekelně vysoko. Ale toho tu ještě bude dost a navíc jak někteří víte, k točení a kamerám mám taky dost blízko. Takže jedna "behind the scenes" fotka aneb jak že vznikají záběry, kdy kamera jede těsně za sportovcem.  (Pro ty co vědí - má REDku na Movi stabilizátoru ovládanym dálkově). Pokud vznikne z toho co jsem nafotil nějaká větší veřejně přístupná galerie, určitě se s ní rád pochlubím :-)

112/365 Slovo dalo slovo a tak jsem v neděli měl pracovní den – fotil jsem u natáčení reklamy na žvýkačky. Chlapíci na prknech a na lyžích lítali pekelně vysoko. Ale toho tu ještě bude dost a navíc jak někteří víte, k točení a kamerám mám taky dost blízko. Takže jedna „behind the scenes“ fotka aneb jak že vznikají záběry, kdy kamera jede těsně za sportovcem.

(Pro ty co vědí – má REDku na Movi stabilizátoru ovládanym dálkově). Pokud vznikne z toho co jsem nafotil nějaká větší veřejně přístupná galerie, určitě se s ní rád pochlubím 🙂

_ _ _ _ _

A to je zase vše, v době, kdy email čteš, auto už je dost možná v servisu, takže za týden prozradím, jak jsme dopadli. Nebo spíš jak dopadl náš Fordík 🙂

Pohodový první pracovní týden roku 2016
Tom

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina).

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil