Skywalk aneb z centra Whistleru až do nebe

Září, 1, 2016 / 0 comments

Skywalk je prý poměrně nový Whistlerský trail a pár místňáků o něm mluvilo jako o jednom z jejich nejoblíbenějších. No tak to by bylo, abychom ho nedali taky! Ranní start jsme nepřepálili, auto jsme kolem jedenácté zaparkovali na výchozím místě k Rainbow lake a vyrazili jsme. Variant, jak to obejít (ano, není nutné jít stejnou cestou zpět, jako to tu jinak je dost často) je hned několik, ale mě se u Páji podařilo prosadit, že když už, tak to obejdeme komplet celé a tím pádem dáme jak jižní tak severní skywalk. A? Rozhodně to stojí za to! Ale?

Ale případným dalším hikerům bych doporučil ranní start přeci jen trochu uspíšit a vycházet třeba v 9, protože pak vám zbyde podstatně víc času na kochání a focení nahoře. A taky třeba pak nebudete zpátky k autu docházet těsně před setměním jako my. A nebo ještě lépe bych příště vyrazil se spacákem, stanem a jídlem na dva dny, strávit noc někde tam nahoře by rozhodně stálo za to. Potůčků na doplňování vody je cestou každopádně dostatek, borůvkama jsme se taky trochu krmili, ale chleby ani sušenky na stromech a ani nahoře na skalách nerostou.

Wedgemount lake trail se mi asi pořád líbil víc, ale Skywalk je mu těsně v patách. Množství fotek (a částečně i kvalita) je přímo úměrné tomu, jak nás postupně začínal tlačit čas.

A na závěr připomínám, že už od 14. září začnu zde na webu vydávat jednou týdně naše kanadské příběhy – co den to fotka + pár řádek textu, které doteď mohli sledovat pouze Ti, co se včas přihlásili k odběru mých kanadských 365 emailů. Nechceš-li nic nechávat náhodě, přihlaš se tu (najdeš tam i názory těch, co fotky a texty dostávali emailem přímo z Kanady) a jakmile vyjde první díl, pošlu Ti emailem upozornění – každý týden včetně bonusové 8. fotky ke stažení jako pozadí na plochu monitoru. Navíc se můžeš zúčastnit soutěže o hromadu hodnotných cen! Odběr samozřejmě půjde kdykoli zrušit.

Navíc 14. září naše cestování nekončí, ba naopak, začíná! Už brzy prozradím víc. Odběratelé  mých Foto-Tom emailů se náš pokanadský plán dozví jako první 😉
Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , ,

Leave a Reply

Post Comment