9. týden – Pozorování medvíděte při snídani

Prosinec, 11, 2016 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Dnes to nebudu zdržovat úvodním povídáním. Pojďme rovnou na fotky.

57/365 Kdo pozná co to je?? Kdo v duchu řekl "no přeci vodácká vesta!", má pravdu! Jojo, je to tu, nejde to vydržet, řeky všude kolem, v BC se pádluje i v zimě a tahle vesta si vyloženě říkala o to, abych jí koupil. Jo a teda, kajak mám už taky - ještě nevyzvednutej, ale domluvenej, hezky českého ZETůrka. Takže už jen pádlo, helmu a nějakej sucháč..a můžu do vody!

57/365 Kdo pozná co to je?? Kdo v duchu řekl „no přeci vodácká vesta!“, má pravdu! Jojo, je to tu, nejde to vydržet, řeky všude kolem, v BC se pádluje i v zimě a tahle vesta si vyloženě říkala o to, abych jí koupil. Jo a teda, kajak mám už taky – ještě nevyzvednutej, ale domluvenej, hezky českého ZETůrka. Takže už jen pádlo, helmu a nějakej sucháč..a můžu do vody!

58/365 Na Facebooku jsem vás lákal kratičkým videem (http://bit.ly/polarni-zare) vytvořeným z 90ti fotek. A když se těch 90 fotek poskládá šikovně přes sebe, ověříme si teorii, že i v Kanadě se zeměkoule otáčí a hvězdy "po obloze cestujou" :-) Doplněno polární září..co víc si přát, snad jen trochu vyšší teplotu při čekání u foťáku.

58/365 Na Facebooku jsem vás lákal kratičkým videem (http://bit.ly/polarni-zare) vytvořeným z 90ti fotek. A když se těch 90 fotek poskládá šikovně přes sebe, ověříme si teorii, že i v Kanadě se zeměkoule otáčí a hvězdy „po obloze cestujou“ 🙂 Doplněno polární září..co víc si přát, snad jen trochu vyšší teplotu při čekání u foťáku.

59/365 Středa 11.11., v Kanadě státní svátek Rememberance day (svátek na počest válečným veteránům). Pro nás další příležitost vyrazit někam na výlet po blízkém okolí. Tentokrát jsme se vydali do Cougar mountain (cougar = puma), kde jsme zašli k jezerům (zas jezera, co? Těšte se na wallpaper v emailu!) a kde jsou také až tisícileté obří stromy Cedar (neplést, není to Čedar, je to v češtině Cedr). Nezdá se vám to celé na hlavu postavené?

59/365 Středa 11.11., v Kanadě státní svátek Rememberance day (svátek na počest válečným veteránům). Pro nás další příležitost vyrazit někam na výlet po blízkém okolí. Tentokrát jsme se vydali do Cougar mountain (cougar = puma), kde jsme zašli k jezerům (zas jezera, co? Těšte se na wallpaper v emailu!) a kde jsou také až tisícileté obří stromy Cedar (neplést, není to Čedar, je to v češtině Cedr). Nezdá se vám to celé na hlavu postavené?

60/365 Čtvrtek už se zase normálně maká. A já už tu dlouho nedával žádný pracovní příspěvek. Říkal jsem si, že když se v ČR řekne "makám na stavbě", člověku se může vybavit ledasco. Tak stručně představím, s kým pracuju. Tohle je jediná dáma v týmu, Iby, má na starost naší obranu a ochranu, především před veverkama, který často moc ráda vyhlíží takhle z okna (jo, přesně ty veverky, který na vás - fotoemailo odběratele - koukají z plochy monitoru tenhle týden).  Dál s námi pracuje jeden Japonec Hero a 3 Kanaďani. Hero je bajker. Mark je bajker a lyžař, trochu pokouší taky kajak (eskymáka se naučil podle youtube videí, za den). Superviser Dwayne je taky lyžař, snowboarďák, dřív telemarkista a Mike, basejumper, skydiver a wingsuitista, nedávno se vrátil z výletu do Malajsie, kde skákali v Kuala Lumpur z čeho se dalo, hustý videa ukazoval, fakt týpek. A pak ještě majitel firmy Axel, lyžař, běžec a nevím co ještě. Za ženu má přes 20 let Slovenku. Tož tak. Dále zase stručněji :)

60/365 Čtvrtek už se zase normálně maká. A já už tu dlouho nedával žádný pracovní příspěvek. Říkal jsem si, že když se v ČR řekne „makám na stavbě“, člověku se může vybavit ledasco. Tak stručně představím, s kým pracuju. Tohle je jediná dáma v týmu, Iby, má na starost naší obranu a ochranu, především před veverkama, který často moc ráda vyhlíží takhle z okna (jo, přesně ty veverky, který na vás – fotoemailo odběratele – koukají z plochy monitoru tenhle týden).

Dál s námi pracuje jeden Japonec Hero a 3 Kanaďani. Hero je bajker. Mark je bajker a lyžař, trochu pokouší taky kajak (eskymáka se naučil podle youtube videí, za den). Superviser Dwayne je taky lyžař, snowboarďák, dřív telemarkista a Mike, basejumper, skydiver a wingsuitista, nedávno se vrátil z výletu do Malajsie, kde skákali v Kuala Lumpur z čeho se dalo, hustý videa ukazoval, fakt týpek. A pak ještě majitel firmy Axel, lyžař, běžec a nevím co ještě. Za ženu má přes 20 let Slovenku. Tož tak. Dále zase stručněji 🙂

61/365 Ony už jsou Vánoce vlastně skoro za měsíc! V ČR už to do vás média i obchody asi hustí plnou parou, co? (kalendáře Foto-Tom, kalendáře, kalendáře, foto kalendáře..no dobře..) Tady je vánoční šílenství hezky decentní, i výzdoba ve městě je decentní. Aneb zase ty oblíbené Olympijské kruhy, fronta na fotku u nich a ozdobené stromky.

61/365 Ony už jsou Vánoce vlastně skoro za měsíc! V ČR už to do vás média i obchody asi hustí plnou parou, co? (kalendáře Foto-Tom, kalendáře, kalendáře, foto kalendáře..no dobře..) Tady je vánoční šílenství hezky decentní, i výzdoba ve městě je decentní. Aneb zase ty oblíbené Olympijské kruhy, fronta na fotku u nich a ozdobené stromky.

62/365 To si takhle ráno snídáme a najednou vidím z okna, že si přímo k našemu baráku pochoduje medvídě. V tu ránu jsme s Pájou u okna a pozorujem ho, beru do ruky foťák - nastavený od večera na focení receptů s objektivem na recepty - a cvakám alespoň něco.   Následně jsme se dozvěděli, že to byl sirotek, který se tu už takhle poflakoval delší dobu. Ještě v sobotu odpoledne ho odchytila organizace Bearsmart, protože sám by zimu nejspíš nepřežil a umřel by hlady. Takovej roztomilej chlupáč, teď ho čeká zima bez starostí někde, kde se o něj postarají.

62/365 To si takhle ráno snídáme a najednou vidím z okna, že si přímo k našemu baráku pochoduje medvídě. V tu ránu jsme s Pájou u okna a pozorujem ho, beru do ruky foťák – nastavený od večera na focení receptů s objektivem na recepty – a cvakám alespoň něco.
Následně jsme se dozvěděli, že to byl sirotek, který se tu už takhle poflakoval delší dobu. Ještě v sobotu odpoledne ho odchytila organizace Bearsmart, protože sám by zimu nejspíš nepřežil a umřel by hlady. Takovej roztomilej chlupáč, teď ho čeká zima bez starostí někde, kde se o něj postarají.

63/365 Jdete po ulici, koukáte po výlohách a hle! Studio rádia, který nám každé ráno hraje v autě cestou do práce a pak i v práci. Přímo z ulice vidíte na moderátorku, nikdo jiný tam ani není. Chtěl jsem na ní jít dělat opičky a rozesmívat jí + si pustit co zrovna říká a čekat, jestli se udrží nebo vybouchne smíchy do vysílání, ale Pája mi to zakázala :-)  (ale kdybyste viděli, co se děje v zákulisí zpráv, sportu a počasí v ČT! To je fakt masakr, co moderátoři ustojí s vážnou tváří, když třeba sporťák rozesmívá počasáře. A taky jak to zvládnou, když už tu vážnou tvář neudrží. Jakože kolikrát jsem musel ze zákulisí studia ven, protože výbuch smíchu byl nevyhnutelný. Joo, to byly časy, mé českotelevizní asistento-režisérské kariéry)

63/365 Jdete po ulici, koukáte po výlohách a hle! Studio rádia, který nám každé ráno hraje v autě cestou do práce a pak i v práci. Přímo z ulice vidíte na moderátorku, nikdo jiný tam ani není. Chtěl jsem na ní jít dělat opičky a rozesmívat jí + si pustit co zrovna říká a čekat, jestli se udrží nebo vybouchne smíchy do vysílání, ale Pája mi to zakázala 🙂

(ale kdybyste viděli, co se děje v zákulisí zpráv, sportu a počasí v ČT! To je fakt masakr, co moderátoři ustojí s vážnou tváří, když třeba sporťák rozesmívá počasáře. A taky jak to zvládnou, když už tu vážnou tvář neudrží. Jakože kolikrát jsem musel ze zákulisí studia ven, protože výbuch smíchu byl nevyhnutelný. Joo, to byly časy, mé českotelevizní asistento-režisérské kariéry)

_ _ _ _ _
A to je pro dnešek vše. Loni touto dobou jsem tu ještě psal o fotokalendářích na příští rok. Ale vzhledem k našemu online (ne)fungování v Argentině – kde jsme aktuálně – kalendáře 2017 nebudou. Zato 2018 budou rozhodně! 🙂

Hezký den z již téměř zimního BC
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment