7. týden – Halloween a první sníh!

Listopad, 22, 2016 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Nočního návštěvníka, o kterém jsem psal v minulém emailu jsme sice zatím stále nevyfotili ani nenatočili, ale na 90% to vypadá, že to byl mýval. Ale teď už k našemu Halloweenskému týdnu.

43/365 Objevili jsme dobroty! Nechápu, že nám o Timovi Hortonsovi (tzv "Timmies") do teď nikdo neřekl. Je to něco mezi fastfoodem a kavárnou a ty mrňavý kulatý koblížci jsou úplně super! Třeba jablečno-skořicová příchuť nás dohání k šílenství. A největší radost? Je to levný! Jakože 50 Timbits, jak se ty koulokoblížky jmenují, stojí 8,69 CAD! Mňam, než se nám přejedí, asi nahradí kupovaný sušenky, který stejně vyjdou dráž.. A až se nám přejedí, začnem zkoušet všechny příchutě jejich donutů.  Tim Hortons byl kanadský reprezentant v hokeji, v roce 1964 otevřel první kavárnu. Od té doby jich je v Kanadě víc než 3360 a 8 z 10ti prodaných šálků kávy je právě odsud (ale kafe moc dobrý nemají). Pokud se vás v Kanadě někdo zeptá "Nezajdeme na kávu", automaticky se předpokládá, že do nejbližšího Tima. Největší pecka? Máme ho 5 minut od domu! Aááá sakra... Máte na ně chuť? Jdu si jednu zobnout, už fakt poslední dneska.

43/365 Objevili jsme dobroty! Nechápu, že nám o Timovi Hortonsovi (tzv „Timmies“) do teď nikdo neřekl. Je to něco mezi fastfoodem a kavárnou a ty mrňavý kulatý koblížci jsou úplně super! Třeba jablečno-skořicová příchuť nás dohání k šílenství. A největší radost? Je to levný! Jakože 50 Timbits, jak se ty koulokoblížky jmenují, stojí 8,69 CAD! Mňam, než se nám přejedí, asi nahradí kupovaný sušenky, který stejně vyjdou dráž.. A až se nám přejedí, začnem zkoušet všechny příchutě jejich donutů.

Tim Hortons byl kanadský reprezentant v hokeji, v roce 1964 otevřel první kavárnu. Od té doby jich je v Kanadě víc než 3360 a 8 z 10ti prodaných šálků kávy je právě odsud (ale kafe moc dobrý nemají). Pokud se vás v Kanadě někdo zeptá „Nezajdeme na kávu“, automaticky se předpokládá, že do nejbližšího Tima. Největší pecka? Máme ho 5 minut od domu! Aááá sakra… Máte na ně chuť? Jdu si jednu zobnout, už fakt poslední dneska.

44/365 Takový to klasický úterý, znáte to. Na stavbě zjistíte, že pod rekonstruovaným barákem teče pramen, takže je volno, než se dořeší s majitelem co a jak dál. Tak jsem vzal mou maličkatou Páju pod ten vodopád, který jsme navštívili hned při příjezdu do Whistleru před víc jak měsícem. Ze spoda jeho téměř 70 metrů výška vyniká víc, i těch fotek od něj máme víc, ale jedna za den je jedna za den.

44/365 Takový to klasický úterý, znáte to. Na stavbě zjistíte, že pod rekonstruovaným barákem teče pramen, takže je volno, než se dořeší s majitelem co a jak dál. Tak jsem vzal mou maličkatou Páju pod ten vodopád, který jsme navštívili hned při příjezdu do Whistleru před víc jak měsícem. Ze spoda jeho téměř 70 metrů výška vyniká víc, i těch fotek od něj máme víc, ale jedna za den je jedna za den.

45/365 Další pracovní den a další výlet? Nebojte, nene, tohle je jezírko, okolo kterýho jezdíme každý den domů, je u křižovatky z hlavní silnice, asi 300 metrů od našeho bydlení. Tak mi přišlo líto ho nezvěčnit a neukázat vám ho taky.

45/365 Další pracovní den a další výlet? Nebojte, nene, tohle je jezírko, okolo kterýho jezdíme každý den domů, je u křižovatky z hlavní silnice, asi 300 metrů od našeho bydlení. Tak mi přišlo líto ho nezvěčnit a neukázat vám ho taky.

46/365 Venku leje a žádná upršená fotka mě nenapadla, takže si uděláme další jídelní okénko. Ti, co byli v Austrálii nebo na Zélandě, nebo obecně prostě znají australské sušenky TimTam už začínají slintat a moc dobře vědí o čem bude řeč. Vám ostatním to prozradím - a kdyby se vám je povedlo v ČR nekde koupit, neváhejte ani minutu! (a pochlubte se nám tu kde!). Protože není snad nic lepšího, než TimTamka s odkousnutýma koncema a namočená do kafe s mlékem (i já nekafař na tom ujíždím!). Karamel a čokoláda v tunýlku uvnitř se tím trochu přirozteče a nasaje do sebe trochu kafe...a...jste v 7mém nebi. Díky Martinovi, že mě do tohoto dogastrorájedostávajícího tajemství kdysi zasvětil!  Jo a to v pozadí, to je nové číslo magazínu Pique, místní whistlerské noviny, vychází každý čtvrtek, jsou zdarma a člověk tam najde jak nabídky práce, tak akce ve městě a nějaké další čtení. Místňáci to tu s oblibou čtou také.

46/365 Venku leje a žádná upršená fotka mě nenapadla, takže si uděláme další jídelní okénko. Ti, co byli v Austrálii nebo na Zélandě, nebo obecně prostě znají australské sušenky TimTam už začínají slintat a moc dobře vědí o čem bude řeč. Vám ostatním to prozradím – a kdyby se vám je povedlo v ČR nekde koupit, neváhejte ani minutu! (a pochlubte se nám tu kde!). Protože není snad nic lepšího, než TimTamka s odkousnutýma koncema a namočená do kafe s mlékem (i já nekafař na tom ujíždím!). Karamel a čokoláda v tunýlku uvnitř se tím trochu přirozteče a nasaje do sebe trochu kafe…a…jste v 7mém nebi. Díky Martinovi, že mě do tohoto dogastrorájedostávajícího tajemství kdysi zasvětil!

Jo a to v pozadí, to je nové číslo magazínu Pique, místní whistlerské noviny, vychází každý čtvrtek, jsou zdarma a člověk tam najde jak nabídky práce, tak akce ve městě a nějaké další čtení. Místňáci to tu s oblibou čtou také.

47/365 Halloween se blíží a my jsme přiipravení! Jasně, že jsme si taky zkusili vyrobit tradiční dýni. Jak jsme vyráběli a něco málo o tomhle svátku hezky popsala Paní Čuba (rozuměj Pája na svém recepto-blogu) - takže doporučuji číst zde: http://bit.ly/halloween-dyne. Uvidíme, co tu uvidíme v sobotu večer za zrůdy po ulicích a uvidíme, jaká bonusová fotka vám přijde v dalším emailu

47/365 Halloween se blíží a my jsme přiipravení! Jasně, že jsme si taky zkusili vyrobit tradiční dýni. Jak jsme vyráběli a něco málo o tomhle svátku hezky popsala Paní Čuba (rozuměj Pája na svém recepto-blogu) – takže doporučuji číst zde: http://bit.ly/halloween-dyne. Uvidíme, co tu uvidíme v sobotu večer za zrůdy po ulicích a uvidíme, jaká bonusová fotka vám přijde v dalším emailu.

48/365 Tak jo, Halloween. Z centra jezdil každých 5 minut autobus (zdarma) a vozil všemožný i nemožný strašidla a postavy - a vzal teda i nás - k ulici Easy street, kde probíhalo hlavní divadlo. Asi se do toho nedokážeme ani vžít tak jak by se slušelo a patřilo. V maskách a převlecích chodili snad téměř všichni, tady na fotce je zrovna malej Ninja s vyjímečně nemaskovaným tatínkem. Ti, co si přáli, aby k nim koledníci chodili, měli domy vyzdobené různými příšerami (které bych se dost často i styděl někde zvěřejňovat, některé byly fakt až nechutně krvavě reálné), dýněmi, hřbitovy na zahradách a mrtvolami v garážích, k tomu se jim z domů kouřilo, ozývala se hororová muzika..no ještě že už nejsem dítě :-) Dospělá část strašidel poté pokračovala na pařby do hospod. Děti si po koledování šly užívat čerstvé noční můry do svých postelí. Trochu nespravedlivý, protože dospěláci si ty hrůzy z večera ráno asi ani nepamatovali, narozdíl od těch nebohých děcek.   Jen na focení to nebylo ideální, protože ulice nebyla osvětlená vůbec, jen u domů občas něco málo. Tohle je třeba fotka s ISO 8000, clonou 1.8 a časem 1/25. A to vypadá, že zrovna tady nějaký to světlo přeci jen je..

48/365 Tak jo, Halloween. Z centra jezdil každých 5 minut autobus (zdarma) a vozil všemožný i nemožný strašidla a postavy – a vzal teda i nás – k ulici Easy street, kde probíhalo hlavní divadlo. Asi se do toho nedokážeme ani vžít tak jak by se slušelo a patřilo. V maskách a převlecích chodili snad téměř všichni, tady na fotce je zrovna malej Ninja s vyjímečně nemaskovaným tatínkem. Ti, co si přáli, aby k nim koledníci chodili, měli domy vyzdobené různými příšerami (které bych se dost často i styděl někde zvěřejňovat, některé byly fakt až nechutně krvavě reálné), dýněmi, hřbitovy na zahradách a mrtvolami v garážích, k tomu se jim z domů kouřilo, ozývala se hororová muzika..no ještě že už nejsem dítě 🙂 Dospělá část strašidel poté pokračovala na pařby do hospod. Děti si po koledování šly užívat čerstvé noční můry do svých postelí. Trochu nespravedlivý, protože dospěláci si ty hrůzy z večera ráno asi ani nepamatovali, narozdíl od těch nebohých děcek.
Jen na focení to nebylo ideální, protože ulice nebyla osvětlená vůbec, jen u domů občas něco málo. Tohle je třeba fotka s ISO 8000, clonou 1.8 a časem 1/25. A to vypadá, že zrovna tady nějaký to světlo přeci jen je..

49/365 První SNÍH! Jakože teda asi ne úplně první, protože nějaký drobný pocukrování na vrcholcích už tu proběhlo, ale první poctivý sněžení bylo právě dnes. A tohle byla vzácná půlhodinka, kdy tady dole - o pár desítek výškových metrů níž - zrovna neleje a mlha dovolila vidět i na kopce. V době psaní tohoto textu už tu zase padá voda po kusech. Pozitivní je, že jak se roztáhne, asi ten pohled bude stát zato zase - protože na kopcích snad ta voda padá ve formě sněhový :-)

49/365 První SNÍH! Jakože teda asi ne úplně první, protože nějaký drobný pocukrování na vrcholcích už tu proběhlo, ale první poctivý sněžení bylo právě dnes. A tohle byla vzácná půlhodinka, kdy tady dole – o pár desítek výškových metrů níž – zrovna neleje a mlha dovolila vidět i na kopce. V době psaní tohoto textu už tu zase padá voda po kusech. Pozitivní je, že jak se roztáhne, asi ten pohled bude stát zato zase – protože na kopcích snad ta voda padá ve formě sněhový 🙂

_ _ _ _ _

Jsem se tentokrát nějak rozepsal, musím to krotit. Takže už žádný dlouhý vykecávání na závěr. Snad jen prozradím, že už brzy ukážu chystané kalendáře na příští rok 🙂

Hezký den z podzimního BC
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil