40-23-10-DSC_7831

Říjen, 11, 2016 / 0 comments

40/365 Už tu jsme 6tý týden, ale ještě jsem vám tu nenapsal, jakou tu máme super křižovatku a jak jsou tu trochu jiný pravidla než v ČR. Začnu křižovatkou. Všimli jste si na ní něčeho divnýho? Nápověda - ten barák v pozadí je co? Jojo, ta žlutá cedulka na vrchu semaforu je značka, že křižovatka může sloužit taky jako heliport - když tam potřebuje přistát vrtulník, svítí spešl červená pod tou žlutou cedulí a křižovatka je zavřená. (ok, vše platí, jen heliport je hned vedle na těch šutrech před nemocnicí :-) ale na přistání je skutečně křižovatka zavřená). Dál tu pak neexistuje pravidlo přednosti zprava a milujou stopky. Takže všichni stojí a přednost má ten, kdo se po zastavení rozjede rychleji nebo kdo se míň bojí ;-) (nebo kdo nato věčný zastavování nemá nervy). Zato tu ale mají pravidlo, že doprava - když je volno - tak můžete odbočovat i na červenou, prostě pro odbočení vpravo ani semafor neplatí. Což zase uplně špatný není.

40/365 Už tu jsme 6tý týden, ale ještě jsem vám tu nenapsal, jakou tu máme super křižovatku a jak jsou tu trochu jiný pravidla než v ČR. Začnu křižovatkou. Všimli jste si na ní něčeho divnýho?

Nápověda – ten barák v pozadí je co? Jojo, ta žlutá cedulka na vrchu semaforu je značka, že křižovatka může sloužit taky jako heliport – když tam potřebuje přistát vrtulník, svítí spešl červená pod tou žlutou cedulí a křižovatka je zavřená. (ok, vše platí, jen heliport je hned vedle na těch šutrech před nemocnicí 🙂 ale na přistání je skutečně křižovatka zavřená). Dál tu pak neexistuje pravidlo přednosti zprava a milujou stopky. Takže všichni stojí a přednost má ten, kdo se po zastavení rozjede rychleji nebo kdo se míň bojí 😉 (nebo kdo nato věčný zastavování nemá nervy). Zato tu ale mají pravidlo, že doprava – když je volno – tak můžete odbočovat i na červenou, prostě pro odbočení vpravo ani semafor neplatí. Což zase uplně špatný není.

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Leave a Reply

Post Comment