6. týden – Bydlíme!

Říjen, 31, 2016 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. To, že bydlíme vlastně asi není až tak důležitá zpráva pro vás, jako spíš pro nás tady, ale zima se blíží a už byl nejvyšší čas. A taky aspoň teď bude víc času na fotky a další internetové aktivity a snažení. Bližší popis bydlení najdete u příslušné fotky o chlup níž.

36/365 Další noc jsme se na našeho pravidelného nočního návštěvníka pochystali. Připravil jsem mu jeho oblíbené boty i s "čerstvýma" ponožkama a k druhému kolu dal zapnutou kameru se zaplým infračerveným režimem. A samozřejmě jsme zalehnuli a pustili si film - který má zviřátko tak moc rádo.  Co jsme natočili? Vůbec nic! Zvíře náš plán asi prokouklo a dnes večer vůbec nepřišlo. Na natočeném záznamu nebylo dočista nic.

36/365 Další noc jsme se na našeho pravidelného nočního návštěvníka pochystali. Připravil jsem mu jeho oblíbené boty i s „čerstvýma“ ponožkama a k druhému kolu dal zapnutou kameru se zaplým infračerveným režimem. A samozřejmě jsme zalehnuli a pustili si film – který má zviřátko tak moc rádo.

Co jsme natočili? Vůbec nic! Zvíře náš plán asi prokouklo a dnes večer vůbec nepřišlo. Na natočeném záznamu nebylo dočista nic.

37/365 BYDLÍME! Jakože v baráku, ne v autě. V autě jsme bydleli přesně měsíc. A tohle je náš nový příbytek, nic moc, co? Zvenku ne. Zevnitř lepší než jsme vůbec doufali! Jen ta vířivka na balkoně mi trochu bude chybět. Ale asi to je tím, že balkón nemáme. Koho zajímá víc, krapet víc jsem se rozepsal na facebooku (uvidí i ten, kdo facebook nemá a nechce mít). Najdete tam v komentářích i další surové fotky interiéru. Přijedeš na návštěvu? Už vás máme kam pozvat dál - ne jen na zadní sedačky auta ;-)

37/365 BYDLÍME! Jakože v baráku, ne v autě. V autě jsme bydleli přesně měsíc. A tohle je náš nový příbytek, nic moc, co? Zvenku ne. Zevnitř lepší než jsme vůbec doufali! Jen ta vířivka na balkoně mi trochu bude chybět. Ale asi to je tím, že balkón nemáme. Koho zajímá víc, krapet víc jsem se rozepsal na facebooku (uvidí i ten, kdo facebook nemá a nechce mít). Najdete tam v komentářích i další surové fotky interiéru. Přijedeš na návštěvu? Už vás máme kam pozvat dál – ne jen na zadní sedačky auta 😉

38/365 Máte rádi chipsy? Jasný, že jo. Většina lidí má rádo chipsy, my taky. A máte rádi Pringlesky? Já jo (Pája moc ne), jejich hlavní problém v ČR je, že jsou ze všech čipsů nejdražší. A jejich výhoda v Kanadě je, že jsou tu ze všech chipsů jednoznačně nejlevnější! Velká paráda (stojí v akci pod 3 dolary, ostatní vždy nad 3 až 4). Ale kanadskou spešl příchuť Laysek - fazolová - jsme už taky otestovali, taky docela dobrý. Ale na sýrový to nemá.. A co vy, jste Pringles-friendly, nebo je jako Pája nemusíte?

38/365 Máte rádi chipsy? Jasný, že jo. Většina lidí má rádo chipsy, my taky. A máte rádi Pringlesky? Já jo (Pája moc ne), jejich hlavní problém v ČR je, že jsou ze všech čipsů nejdražší. A jejich výhoda v Kanadě je, že jsou tu ze všech chipsů jednoznačně nejlevnější! Velká paráda (stojí v akci pod 3 dolary, ostatní vždy nad 3 až 4). Ale kanadskou spešl příchuť Laysek – fazolová – jsme už taky otestovali, taky docela dobrý. Ale na sýrový to nemá.. A co vy, jste Pringles-friendly, nebo je jako Pája nemusíte?

39/365 Ranní mlhy tu teď hrajou jak v údolích tak po kopcích divadlo každé ráno. Tohle je pohled na kopec, na jehož spodní části - na fotce za jejím pravým okrajem, tak trochu za rohem kopce, ještě před další sjezdovkou - bydlíme.

39/365 Ranní mlhy tu teď hrajou jak v údolích tak po kopcích divadlo každé ráno. Tohle je pohled na kopec, na jehož spodní části – na fotce za jejím pravým okrajem, tak trochu za rohem kopce, ještě před další sjezdovkou – bydlíme.

40/365 Už tu jsme 6tý týden, ale ještě jsem vám tu nenapsal, jakou tu máme super křižovatku a jak jsou tu trochu jiný pravidla než v ČR. Začnu křižovatkou. Všimli jste si na ní něčeho divnýho?  Nápověda - ten barák v pozadí je co? Jojo, ta žlutá cedulka na vrchu semaforu je značka, že křižovatka může sloužit taky jako heliport - když tam potřebuje přistát vrtulník, svítí spešl červená pod tou žlutou cedulí a křižovatka je zavřená. (ok, vše platí, jen heliport je hned vedle na těch šutrech před nemocnicí :-) ale na přistání je skutečně křižovatka zavřená). Dál tu pak neexistuje pravidlo přednosti zprava a milujou stopky. Takže všichni stojí a přednost má ten, kdo se po zastavení rozjede rychleji nebo kdo se míň bojí ;-) (nebo kdo nato věčný zastavování nemá nervy). Zato tu ale mají pravidlo, že doprava - když je volno - tak můžete odbočovat i na červenou, prostě pro odbočení vpravo ani semafor neplatí. Což zase uplně špatný není.

40/365 Už tu jsme 6tý týden, ale ještě jsem vám tu nenapsal, jakou tu máme super křižovatku a jak jsou tu trochu jiný pravidla než v ČR. Začnu křižovatkou. Všimli jste si na ní něčeho divnýho?

Nápověda – ten barák v pozadí je co? Jojo, ta žlutá cedulka na vrchu semaforu je značka, že křižovatka může sloužit taky jako heliport – když tam potřebuje přistát vrtulník, svítí spešl červená pod tou žlutou cedulí a křižovatka je zavřená. (ok, vše platí, jen heliport je hned vedle na těch šutrech před nemocnicí 🙂 ale na přistání je skutečně křižovatka zavřená). Dál tu pak neexistuje pravidlo přednosti zprava a milujou stopky. Takže všichni stojí a přednost má ten, kdo se po zastavení rozjede rychleji nebo kdo se míň bojí 😉 (nebo kdo nato věčný zastavování nemá nervy). Zato tu ale mají pravidlo, že doprava – když je volno – tak můžete odbočovat i na červenou, prostě pro odbočení vpravo ani semafor neplatí. Což zase uplně špatný není.

41/365 První pořádný noční mrazík za námi! Poprvé jsme ráno měli opravdu hodně namrzlé čelní sklo auta. To bylo bezva načasované - když mráz počkal, až budem vstávat v teple příbytku a ne jen našeho Fordíka :) Krom namrzlého auta bylo takhle parádně namrzlé i všechno kolem.

41/365 První pořádný noční mrazík za námi! Poprvé jsme ráno měli opravdu hodně namrzlé čelní sklo auta. To bylo bezva načasované – když mráz počkal, až budem vstávat v teple příbytku a ne jen našeho Fordíka 🙂 Krom namrzlého auta bylo takhle parádně namrzlé i všechno kolem.

42/365 Neděle je od slova nedělat. Takže jsme se rozhodli si dát procházku. Teda no, výlet. Vlastně je to prej jeden z nejnáročnějších - ačkoli hodně krátkých - výletů tady v blízkém okolí Whistleru. Jo, asi nekecali, nohy mě bolí ;) Vyrazili jsme na Wedgemount lake trail s cílem u stejnojmenného jezera, kde je stejnojmenný hut. Délkově asi jen 7 km jedna cesta. Převýšení asi 1,2 km. Čas 6-7 hodin na obě cesty. Čas na sestup je potřeba počítat stejný jako na cestu nahoru - vzhledem k prudkosti a tudíž špatné schůdnosti. Všechno do puntíku sedí, ale bylo tam krásně! Hned za jezerem se skrýval tenhle ledovec. Jezero najdete níž jako wallpaper.

42/365 Neděle je od slova nedělat. Takže jsme se rozhodli si dát procházku. Teda no, výlet. Vlastně je to prej jeden z nejnáročnějších – ačkoli hodně krátkých – výletů tady v blízkém okolí Whistleru. Jo, asi nekecali, nohy mě bolí 😉 Vyrazili jsme na Wedgemount lake trail s cílem u stejnojmenného jezera, kde je stejnojmenný hut. Délkově asi jen 7 km jedna cesta. Převýšení asi 1,2 km. Čas 6-7 hodin na obě cesty. Čas na sestup je potřeba počítat stejný jako na cestu nahoru – vzhledem k prudkosti a tudíž špatné schůdnosti. Všechno do puntíku sedí, ale bylo tam krásně! Hned za jezerem se skrýval tenhle ledovec. Jezero najdete níž jako wallpaper.

_ _ _ _ _

A to by pro tentokrát stačilo. Chybí Ti nějaká informace nebo fotka? Texty jsou moc dlouhé, nebo krátké, nebo nevím jaké? Budu rád, když mi napíšeš!

Hezký den z podzimního BC
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , ,

Leave a Reply

Post Comment