5. týden – Nezvané noční návštěvy

Říjen, 24, 2016 / 0 comments

Možná si říkáš, proč nezvané noční návštěvy? Neboj, nic se neděje, čti v klidu dál a dozvíš se to. Jde o nějaký zvířátko, ale už dva týdny netušíme o jaký!

Taky bych moc rád poděkoval všem, co tyhle maily přeposíláte dalším lidem, které naše kanadské rozkoukávání baví sledovat. A připojil bych prosbu – vy všichni, kteří maily dostáváte přeposlané od někoho nebo je čtete někomu přes rameno v práci, přihlaste se prosím sami také k odběru fotomailů na www.365.foto-tom.cz – za prvé nebudete závislí na tom, jestli vám někdo mail přepošle nebo ukáže a za druhé nás bude u srdce hřát narůstající počet lidí, které nás baví sledovat 😉

29/365 O Díkůvzdání už jsem psal u minulých fotek, takže tady jen drobná ilustrace, jak jsme ho oslavili my. Krocana jsme neměli, protože nemáme v autě troubu (jen mě) a navíc bychom ho ve dvou asi nesnědli, ale nahradilo ho jiné maso. A doplnilo ho naše tradiční večerní Cuba Libre. Teda tradičně ho máme bez té limetky, ale když je to Díkůvzdání, dopřáli jsme si i limetku. Jo a je to teda nealkoholický Cuba Libre ;-)

29/365 O Díkůvzdání už jsem psal u minulých fotek, takže tady jen drobná ilustrace, jak jsme ho oslavili my. Krocana jsme neměli, protože nemáme v autě troubu (jen mě) a navíc bychom ho ve dvou asi nesnědli, ale nahradilo ho jiné maso. A doplnilo ho naše tradiční večerní Cuba Libre. Teda tradičně ho máme bez té limetky, ale když je to Díkůvzdání, dopřáli jsme si i limetku. Jo a je to teda nealkoholický Cuba Libre 😉

30/365 Co myslíte, co to je? Tohle se skrývá za těma hezkýma zdma místních domků. Dřevo a izolace. Toť vše. Už se asi nedivím tomu, že když pak přijde v USA nějakej větší vichr, že jim to ten dům komplet rozebere. My aktuálně jeden rozebíráme kladivem, šroubovákem a kleštěma... (částečně teda samozřejmě, bude rekonstrukce). Výhoda mé práce je, že dělám každý den něco jiného (malování, bourání, nakládání, uklízení...), výhoda Páji práce je, že tam mají spoustu dobrot a mají v rámci směny oběd. My zas ale místo dobrot máme spoustu prachu a bordelu ve vlasech.  Jo a víte jaký je v Kanadě pravidlo č.1 při práci na střeše? Nespadnout ze střechy!

30/365 Co myslíte, co to je? Tohle se skrývá za těma hezkýma zdma místních domků. Dřevo a izolace. Toť vše. Už se asi nedivím tomu, že když pak přijde v USA nějakej větší vichr, že jim to ten dům komplet rozebere. My aktuálně jeden rozebíráme kladivem, šroubovákem a kleštěma… (částečně teda samozřejmě, bude rekonstrukce). Výhoda mé práce je, že dělám každý den něco jiného (malování, bourání, nakládání, uklízení…), výhoda Páji práce je, že tam mají spoustu dobrot a mají v rámci směny oběd. My zas ale místo dobrot máme spoustu prachu a bordelu ve vlasech.

Jo a víte jaký je v Kanadě pravidlo č.1 při práci na střeše? Nespadnout ze střechy!

31/365 Ve středu jsme se rozhodli zajet podívat na naše spací místo s medvědíma návštěvama (tohle: http://wctips.net/cs/item/wildcamp-alexander-falls-whistler/). A jediná "wild life" co jsme viděli byla tahle myš ještě s kámoškou, co nás navštívily při večeři. Byly drzý, ale pekelně rychlý, takže se mi jí nepovedlo ani moc vyfotit. Tahle si akorát pochutnává na návnadě - těstovina.

31/365 Ve středu jsme se rozhodli zajet podívat na naše spací místo s medvědíma návštěvama (tohle: http://wctips.net/cs/item/wildcamp-alexander-falls-whistler/). A jediná „wild life“ co jsme viděli byla tahle myš ještě s kámoškou, co nás navštívily při večeři. Byly drzý, ale pekelně rychlý, takže se mi jí nepovedlo ani moc vyfotit. Tahle si akorát pochutnává na návnadě – těstovina.

32/365 Podzim tu jede na plný pecky a docela často se tu různě po kopcích povaluje mlha, až to kolikrát vypadá docela hezky :-) Ale posledně večer mě mlha naštvala, bylo krásně jasno, připravil jsem si foťák, aktivoval jednorázovej hřejivej pytlíček proti rosení objektivu při nočním focení, nalepil ho, postavil stativ a....hvězda nebyla ani jedna. Ale jednou to klapne!

32/365 Podzim tu jede na plný pecky a docela často se tu různě po kopcích povaluje mlha, až to kolikrát vypadá docela hezky 🙂 Ale posledně večer mě mlha naštvala, bylo krásně jasno, připravil jsem si foťák, aktivoval jednorázovej hřejivej pytlíček proti rosení objektivu při nočním focení, nalepil ho, postavil stativ a….hvězda nebyla ani jedna. Ale jednou to klapne!

33/365 Je to tu! Můj první šek v životě. Na Zélandě posílali peníze na účet, v Kanadě platí dost často šeky. Výplata tu je standartně jednou za 14 dní a dává se následující pátek (takže v den, kdy jsem šek dostal už mám napracováno dalších 5 dní). Šek šoupnete do bankomatu a on z něj udělá dolary a šoupne je na příslušný účet, jednoduchý jak facka.  Už bylo na čase, doufejme, že teď už se odliv peněz z našich českých účtů zastaví a začne to přibývat. Pro zajímavost, začátek zde na místě nás každého přišel asi na 50 tisíc (+ letenky, + celoroční pojištění, + poplatek za vízum a další výdaje v ČR). Ale velkou část z těchto výdajů dělá auto, bez kterého se tu člověk prostě nepohne. (auto 2500 CAD, celoroční pojištění auta 1700 CAD).

33/365 Je to tu! Můj první šek v životě. Na Zélandě posílali peníze na účet, v Kanadě platí dost často šeky. Výplata tu je standartně jednou za 14 dní a dává se následující pátek (takže v den, kdy jsem šek dostal už mám napracováno dalších 5 dní). Šek šoupnete do bankomatu a on z něj udělá dolary a šoupne je na příslušný účet, jednoduchý jak facka.

Už bylo na čase, doufejme, že teď už se odliv peněz z našich českých účtů zastaví a začne to přibývat. Pro zajímavost, začátek zde na místě nás každého přišel asi na 50 tisíc (+ letenky, + celoroční pojištění, + poplatek za vízum a další výdaje v ČR). Ale velkou část z těchto výdajů dělá auto, bez kterého se tu člověk prostě nepohne. (auto 2500 CAD, celoroční pojištění auta 1700 CAD).

34/365 V sobotu se ve Whistleru hned od brzkých ranních hodin běžela tzv "Whistler 50 relay & ultra" - 50 mil dlouhý závod. Hlavní závod běží jednotlivci, 4 kola po trati v okolí Whistleru a je to mimo jiné kvalifikací do běžecké ultramaratonské repre Kanady. Dál je pak kupa dalších kategorií, kratších, stejně dlouhých, štafetových. Hlavní 50 milový (80km) závod vyhrál Jesse Booi s časem 6hod 18min. Hmmm...

34/365 V sobotu se ve Whistleru hned od brzkých ranních hodin běžela tzv „Whistler 50 relay & ultra“ – 50 mil dlouhý závod. Hlavní závod běží jednotlivci, 4 kola po trati v okolí Whistleru a je to mimo jiné kvalifikací do běžecké ultramaratonské repre Kanady. Dál je pak kupa dalších kategorií, kratších, stejně dlouhých, štafetových. Hlavní 50 milový (80km) závod vyhrál Jesse Booi s časem 6hod 18min. Hmmm…

35/365 Naše pravidelně nepravidelné filmové večery v kinosále našeho pojízdného bejváku naprosto pravidelně ruší nějaký zvíře, nejradši blbne u zadních kol, škrábe, případně (chudinka malá) očmuchává moje ponožky a pracovní boty. Zajímavý je, že jsme ho ještě nebyli schopní vidět a že hlodá jen když si pustíme před spaním film - jak film zastavíme, přestane hlodat. Posledně jsme kvůli němu dokonce přejeli film dokoukat jinam. Chci ho vyfotit!

35/365 Naše pravidelně nepravidelné filmové večery v kinosále našeho pojízdného bejváku naprosto pravidelně ruší nějaký zvíře, nejradši blbne u zadních kol, škrábe, případně (chudinka malá) očmuchává moje ponožky a pracovní boty. Zajímavý je, že jsme ho ještě nebyli schopní vidět a že hlodá jen když si pustíme před spaním film – jak film zastavíme, přestane hlodat. Posledně jsme kvůli němu dokonce přejeli film dokoukat jinam. Chci ho vyfotit!

_ _ _ _ _

A to je pro tentokrát vše,pomalu ale jistě se nám rýsuje nějakej ten bejváček, když vše klapne, pochlubíme se v příštím emailu 🙂

Hezký den z podzimního BC
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil