4. týden – Whistler, bajkerů ráj

Říjen, 17, 2016 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Já i Pája už vyděláváme těžké dolary, takže čas na internetovou práci se značně zmenšil. Každopádně o pracování se něco málo dočtete níž u fotek a navíc mám takový pocit, že zrovna kvůli čtení o pracovních věcech jste se k odběru foto-tom-mailů nepřihlásili 🙂

4. týden se nesl v duchu příprav na „Thanksgiving“ day, který je tu spojený s obřími slevovými akcemi na všemožné sportovní vybavení. Takže místní nakupovali lyže jako diví. A k tomu začal podzim jako ho známe z ČR. Zataženo a dost často prší, takže konečně přišly ke slovu taky naše Gore-texový věci.

Whistler knihovna

22/365 Zatím bydlíme v autě a zatím marně se snažíme sehnat nějaký rozumný podnájem ve Whistleru (pod 800 dolarů na měsíc to nejde a i tak je problém něco volného najít). Kde teda vznikají ty fotoemaily, co vám rozesíláme každý týden a kde odesílám fotky na facebook? Podobně jako na Zélandě se osvědčila místní knihovna, kde je pohodové zázemí a free připojení. (krom fotek jsme tu tedy taky sehnali práci a hledáme to bydlení).

23/365 Je úterý ráno a dnes má svůj velký den Pája - jde poprvé do práce (v hotelu Fairmont). Takovéhle hezké pohledy jí dnešní počasí pochystalo, aby se jí líp vstávalo. A krom toho, ještě jsme vám neukázali, jak máme auto vyzdobené Wild Camping TIPS nálepkama, takže jsou to hned dvě mouchy jednou ranou ;-) (tohle je nálepka na části s naší ložnicí a kinosálem zároveň) Tož už jsme těžce pracující oba!

23/365 Je úterý ráno a dnes má svůj velký den Pája – jde poprvé do práce (v hotelu Fairmont). Takovéhle hezké pohledy jí dnešní počasí pochystalo, aby se jí líp vstávalo. A krom toho, ještě jsme vám neukázali, jak máme auto vyzdobené Wild Camping TIPS nálepkama, takže jsou to hned dvě mouchy jednou ranou 😉 (tohle je nálepka na části s naší ložnicí a kinosálem zároveň) Tož už jsme těžce pracující oba!

24/365 Dnes jsem se konečně dostal alespoň k jedné rychlé fotce té vilky, na které jsme dokončovali tu rekonstrukci. Dnes odpoledne jsme se přesunuli už na jiný domek, kde budem dělat jen interiér, což bylo super načasované, páč dneska začalo lejt. Jo, podzim je tu podobný jako v ČR :-) Pája se dnes vrátila z práce s tím, že jim všem na začátku směny rozdají iPhony, ve kterých mají appku, s pomocí které jim organizují, co kdo kde má jít udělat. Wow! Tímto pracovní info pro nějakou dobu končím a budu se zase věnovat focení jiných věcí.

24/365 Dnes jsem se konečně dostal alespoň k jedné rychlé fotce té vilky, na které jsme dokončovali tu rekonstrukci. Dnes odpoledne jsme se přesunuli už na jiný domek, kde budem dělat jen interiér, což bylo super načasované, páč dneska začalo lejt. Jo, podzim je tu podobný jako v ČR 🙂 Pája se dnes vrátila z práce s tím, že jim všem na začátku směny rozdají iPhony, ve kterých mají appku, s pomocí které jim organizují, co kdo kde má jít udělat. Wow! Tímto pracovní info pro nějakou dobu končím a budu se zase věnovat focení jiných věcí.

25/365 Konečně tu taky začalo pořádně lejt, takže se dalo v klidu vyfotit symbol Whistleru - Olympijské kruhy na počest zimní Olympiády, která se tu konala v roce 2010. Proč v klidu? Protože jinak se na "kruhy" stojí fronta a lidi se před nimi fotí jako zběsilí (z tohoto pohledu jakoby z té zadní strany)... Pravda je, že po setmění už tam takovej nával taky nebývá :-).

25/365 Konečně tu taky začalo pořádně lejt, takže se dalo v klidu vyfotit symbol Whistleru – Olympijské kruhy na počest zimní Olympiády, která se tu konala v roce 2010. Proč v klidu? Protože jinak se na „kruhy“ stojí fronta a lidi se před nimi fotí jako zběsilí (z tohoto pohledu jakoby z té zadní strany)… Pravda je, že po setmění už tam takovej nával taky nebývá :-).

26/365 Zima se blíží, dá se to poznat i tak, že z každé druhé výlohy koukají lyže a zimní hadry. A když ne lyže, tak "fatbiky" nebo-li "snowbiky". Vzpomínáte na film 1000 mil Aljaškou na kole s Pavel Richtr, který jsme s Pavlem letos na jaře pustili do světa a který aktuálně koluje po všemožných festivalech a online se blíží k 10 000 shlédnutí? (ne?! Tak zde:https://youtu.be/DG3zPjSPVcA) Tak to jsou přesně tyhle kola, na výběr v cenách od 2 tisíc kanadských dolarů do 6ti. Žeby znamení? Místo běžek kolo? Hmmmm..

26/365 Zima se blíží, dá se to poznat i tak, že z každé druhé výlohy koukají lyže a zimní hadry. A když ne lyže, tak „fatbiky“ nebo-li „snowbiky“. Vzpomínáte na film 1000 mil Aljaškou na kole s Pavel Richtr, který jsme s Pavlem letos na jaře pustili do světa a který aktuálně koluje po všemožných festivalech a online se blíží k 10 000 shlédnutí? (ne?! Tak zde:https://youtu.be/DG3zPjSPVcA) Tak to jsou přesně tyhle kola, na výběr v cenách od 2 tisíc kanadských dolarů do 6ti. Žeby znamení? Místo běžek kolo? Hmmmm..

27/365 V pondělí 12.10. je tu svátek - Thanksgiving Day, nebo-li Díkůvzdání. Je to tradiční severoamerický svátek (původně náboženský, al slaví ho tu všichni), v USA ho slaví až v listopadu. Tradiční jídlo na tento svátek je krocan. Zajímavost - v USA (pro Kanadu se mi nepovedlo dohledat) se spotřebuje v tento den až 50 milionů krocanů! Slušný stádo na talíři, co? No a s díkůvzdáním ve Whistleru souvisí "Turkey sale", celkem obří výprodeje hlavně zimních věcí, ale i všudypřítomných bajků samozřejmě.

27/365 V pondělí 12.10. je tu svátek – Thanksgiving Day, nebo-li Díkůvzdání. Je to tradiční severoamerický svátek (původně náboženský, al slaví ho tu všichni), v USA ho slaví až v listopadu. Tradiční jídlo na tento svátek je krocan. Zajímavost – v USA (pro Kanadu se mi nepovedlo dohledat) se spotřebuje v tento den až 50 milionů krocanů! Slušný stádo na talíři, co? No a s díkůvzdáním ve Whistleru souvisí „Turkey sale“, celkem obří výprodeje hlavně zimních věcí, ale i všudypřítomných bajků samozřejmě.

28/365 No a jak jinak zakončit tenhle "bajkový" týden, že. To co vidíte dole, to je fronta na lanovku. Jo, přesně stejně jako se v zimě čeká na lyžích, tak když sníh není, čeká se tu s kolama. Celosezónní permice pro downhillisty tu stojí 600 dolarů, což na místní ceny není zas tak moc a navíc si jede bajker na jedný sedačce a jeho kolo na tý před ním :-) (lyžařská stojí 2000!!). Taky vás točí, jak vám lidi šlapou na lyže, jak se tlačí ve frontě? A jak je rok od roku míň sněhu? Není tohle geniální řešení?

28/365 No a jak jinak zakončit tenhle „bajkový“ týden, že. To co vidíte dole, to je fronta na lanovku. Jo, přesně stejně jako se v zimě čeká na lyžích, tak když sníh není, čeká se tu s kolama. Celosezónní permice pro downhillisty tu stojí 600 dolarů, což na místní ceny není zas tak moc a navíc si jede bajker na jedný sedačce a jeho kolo na tý před ním 🙂 (lyžařská stojí 2000!!). Taky vás točí, jak vám lidi šlapou na lyže, jak se tlačí ve frontě? A jak je rok od roku míň sněhu? Není tohle geniální řešení?

_ _ _ _ _

A to je asi tak všechno. Kdybyste náhodou někdo měli kontakt na někoho, kdo tu pronajímá bydlení, budem za něj rádi :-). Zatím si bydlení v autě užíváme – což vám taky ukážem někdy v budoucnu na fotkách. Teplo v noci je ažaž a kam člověk zalehne – jestli do postele v autě nebo v pokoji je zatím celkem fuk. Ale pravda je, že jak začne sněžit, bylo by fajn mít prostor větší a teplejší než jen našeho Fordíka (krom toho bude potřeba někde parkovat ty bajky, že..).

Hezký den z podzimního BC
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil