3. týden a naše první práce v Kanadě

Říjen, 11, 2016 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Další týden v Kanadě je za námi a já i Pája už máme nějakým způsobem jistou práci, Pája nastupuje poprvé dnes a já už mám první den za sebou, viz dole ve fotkách. Máme rozjednané ještě nějaké další joby, pokouším i nějaké focení a točení. A letní sezona se začíná docela slibně rýsovat na nějakou rafto/kajako práci. Až to bude jistý, pochlubíme se 🙂

A teď k dálší várce fotek:

15/365 Každý z nás si na něčem ujíždí. Kdo mě zná, už asi tuší, kdo ne, tak já si krapet ujíždim na majoneze (ségru tatarku beru taky) a nestydím se za to. Pája mi udělala dnes VELIKOU radost, doslova. Ta radost má 1,42litru a oproti menším balením má nejvýhodnější cenu ;-) Takhle roztomile obří balení jsem v Evropě nikde nepotkal. I odpůrcum palmového oleje udělám radost - není v ní ani kapka. A milovníkum slepiček taky - jsou použita jen "run free eggs". Samý pozitiva prostě. Kdo  z vás si na majonéze ujíždí taky? :-)

15/365 Každý z nás si na něčem ujíždí. Kdo mě zná, už asi tuší, kdo ne, tak já si krapet ujíždim na majoneze (ségru tatarku beru taky) a nestydím se za to. Pája mi udělala dnes VELIKOU radost, doslova. Ta radost má 1,42litru a oproti menším balením má nejvýhodnější cenu 😉 Takhle roztomile obří balení jsem v Evropě nikde nepotkal. I odpůrcum palmového oleje udělám radost – není v ní ani kapka. A milovníkum slepiček taky – jsou použita jen „run free eggs“. Samý pozitiva prostě. Kdo  z vás si na majonéze ujíždí taky? 🙂

16/365 Našli jsme si nové spací místo (již také na Wild Camping TIPS webu), u řeky Cheakamus. Je kousíček od Whistleru (7 minut autem) a pádluje se na ní. Jo, svrbí mě ruce i pádlo, děsně moc! Ale než bude pádlo a kajak, je potřeba nejdřív vydělávat. Svrbění rukou ještě podpořilo naprosto neplánované a náhodné setkání s Honzou, který už tu žije, pracuje a pádluje třetí rok. Přijel z Vancouveru pro nějakou postel + si dát večerní Cheakamus. No dobrá, tohle by taky šlo :-) Tohle je vodopádek hned za nástupním místem. A fotka vytvořena s pomocí mých nových parádních ND filtrů od VFFOTO.com. Těšte se, s těma ještě bude legrace!

16/365 Našli jsme si nové spací místo (již také na Wild Camping TIPS webu), u řeky Cheakamus. Je kousíček od Whistleru (7 minut autem) a pádluje se na ní. Jo, svrbí mě ruce i pádlo, děsně moc! Ale než bude pádlo a kajak, je potřeba nejdřív vydělávat. Svrbění rukou ještě podpořilo naprosto neplánované a náhodné setkání s Honzou, který už tu žije, pracuje a pádluje třetí rok. Přijel z Vancouveru pro nějakou postel + si dát večerní Cheakamus. No dobrá, tohle by taky šlo 🙂 Tohle je vodopádek hned za nástupním místem. A fotka vytvořena s pomocí mých nových parádních ND filtrů od VFFOTO.com. Těšte se, s těma ještě bude legrace!

17/365 Večer jsme se rozhodli prozkoumat lesní cestu vedoucí po druhé straně řeky. Když už máme toho jeepa, ať si taky trochu užije nesilničního ježdění. Po pár kilometrech drncání jsme dojeli na parkoviště v kouzelném údolí. Na parkovišti mimo jiné stál žlutý školní autobus. Z parkoviště jsme šli 3 km k Cheakamus lake - ze kterého řeka vytéká. A u jezera je kempík, kde zrovna kempovala parta dětí (asi 6 stanů). Nejspíš to byla školní akce, pančelka vzala bus, děti a vyrazili přenocovat do přírody, to je PECKA!

17/365 Večer jsme se rozhodli prozkoumat lesní cestu vedoucí po druhé straně řeky. Když už máme toho jeepa, ať si taky trochu užije nesilničního ježdění. Po pár kilometrech drncání jsme dojeli na parkoviště v kouzelném údolí. Na parkovišti mimo jiné stál žlutý školní autobus. Z parkoviště jsme šli 3 km k Cheakamus lake – ze kterého řeka vytéká. A u jezera je kempík, kde zrovna kempovala parta dětí (asi 6 stanů). Nejspíš to byla školní akce, pančelka vzala bus, děti a vyrazili přenocovat do přírody, to je PECKA!

18/365 Zítra mě čeká první pracovní den a tohle je moje pochystaná hromádka na ráno. Teda bez svačiny. Už nás to tu stálo docela velkou kupu peněz, takže je nejvyšší čas začít zase trochu vydělávat. První jobík, kterej si tu vyzkoušim je práce na stavbě. Teď na podzim je tu nabídek spousta. Mimochodem, boty i všechno ostatní se nám povedlo koupit v místním "re-used" centru, boty musí mít ocelí vyztuženou špičku a normálně jsou pekelně drahý (200 dolarů). Tyhle stály 25 :-)

18/365 Zítra mě čeká první pracovní den a tohle je moje pochystaná hromádka na ráno. Teda bez svačiny. Už nás to tu stálo docela velkou kupu peněz, takže je nejvyšší čas začít zase trochu vydělávat. První jobík, kterej si tu vyzkoušim je práce na stavbě. Teď na podzim je tu nabídek spousta. Mimochodem, boty i všechno ostatní se nám povedlo koupit v místním „re-used“ centru, boty musí mít ocelí vyztuženou špičku a normálně jsou pekelně drahý (200 dolarů). Tyhle stály 25 🙂

19/365 Můj první pracovní den- pátek - je tu. Ze dvou nabídek co mi přišly jsem nakonec vybral menší rodinnou firmu a tohle je domek, na kterém aktuálně dokončujeme rekonstrukci. Takže víceméně úklid, ladění zahrady, bourání lešení..fotka nic moc, bylo mi totiž blbý hned první den tam pobíhat s foťákem :) V 10 je pauza na kafe, v půl jedný pak na oběd. Pracovní doba od 8mi do půl pátý. Za 15$/hod, časem za 18. A v pondělí zas. Najisto zatím cca do prosince, pak je práce míň a hlavně se lyžuje (slova majitele). Mimochodem, tenhle domek má v dolním patře malej kinosál a vzadu na venkovní terase vířivku. To by šloooo..

19/365 Můj první pracovní den- pátek – je tu. Ze dvou nabídek co mi přišly jsem nakonec vybral menší rodinnou firmu a tohle je domek, na kterém aktuálně dokončujeme rekonstrukci. Takže víceméně úklid, ladění zahrady, bourání lešení..fotka nic moc, bylo mi totiž blbý hned první den tam pobíhat s foťákem 🙂 V 10 je pauza na kafe, v půl jedný pak na oběd. Pracovní doba od 8mi do půl pátý. Za 15$/hod, časem za 18. A v pondělí zas. Najisto zatím cca do prosince, pak je práce míň a hlavně se lyžuje (slova majitele). Mimochodem, tenhle domek má v dolním patře malej kinosál a vzadu na venkovní terase vířivku. To by šloooo..

20/365 Co dělat takhle v sobotu v Kanadě? Tak když nemáte po ruce kolo, tak nejlepší možnost je vzít boty a někam jít. A to přesně jsme udělali i my. Vyrazili jsme k jezeru Rainbow lake, které je asi 8km do kopce směrem od Whistleru. Jezero je hlavním zdrojem vody pro Whistler, tak aspoň víme co tu pijem. Dobrá voda to je. Mimochodem teda, je fakt nezvyk "protimedvědí pravidlo" dělat hluk když někam jdete. Buď by si člověk měl povídat cestou nebo na sebe jinak upozorňovat, dost lidí co jsme potkali neslo na batohu rolničky. Nevěřili byste, jak to může být únavný, snažit se pořád o něčem mluvit :-)

20/365 Co dělat takhle v sobotu v Kanadě? Tak když nemáte po ruce kolo, tak nejlepší možnost je vzít boty a někam jít. A to přesně jsme udělali i my. Vyrazili jsme k jezeru Rainbow lake, které je asi 8km do kopce směrem od Whistleru. Jezero je hlavním zdrojem vody pro Whistler, tak aspoň víme co tu pijem. Dobrá voda to je. Mimochodem teda, je fakt nezvyk „protimedvědí pravidlo“ dělat hluk když někam jdete. Buď by si člověk měl povídat cestou nebo na sebe jinak upozorňovat, dost lidí co jsme potkali neslo na batohu rolničky. Nevěřili byste, jak to může být únavný, snažit se pořád o něčem mluvit 🙂

21/365 Ano, tenhle krásnej kousek hovězího (bez 12ti gramů přesně kilovej) na závěr třetího týdne tady, mě přiměl udělat si s ním moderní selfíčko, Pája nevěřila, když jsem s tím přišel. To jen abyste jako věděli, že tu majolku nejíme samotnou, ale že si k ní občas dáváme i kousek masa. Odkapávaj mi sliny když to tu píšu, jdem na něj!

21/365 Ano, tenhle krásnej kousek hovězího (bez 12ti gramů přesně kilovej) na závěr třetího týdne tady, mě přiměl udělat si s ním moderní selfíčko, Pája nevěřila, když jsem s tím přišel. To jen abyste jako věděli, že tu majolku nejíme samotnou, ale že si k ní občas dáváme i kousek masa. Odkapávaj mi sliny když to tu píšu, jdem na něj!

_ _ _ _ _

A to je pro tentokrát vše… Díky moc za Tvůj zájem, mám radost, že je vás přihlášených k odběru kanadských fotomailů čím dál víc. Teď teprve, jak začneme od rána do večera makat, začne být každodenní lovení zajímavého záběru pořádná výzva.

Hezký den z podzimního BC
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil