27. týden – Takový vlastně obyčejný týden ve Whistleru

Duben, 26, 2017 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. S drobným zpožděním přilétá další email. Sešly se nám na začátku týdne daně s prohlídkou jednoho auta ve Vancouveru a email musel jít kousek stranou. O daních vám nic psát nebudu, o autu jo – příští týden 🙂

183/365 Že jsou počítače chytrá věc, to se obecně ví. Že jsou počítače od Applu vychytaný do nejmenších detailů, to se taky tak nějak ví. Ale že dokážou předvídat, kdy kterou fotku upravim? Tak to mi padla brada až na zem, klobouk dolů. Snad ani nechci vědět, co všechno z budoucnosti o mě ten noťas ještě ví.

184/365 V mulém týdnu měl své první narozeniny náš Wild Camping TIPs projekt a o víkendu jsme se přehoupli do druhého půlroku našeho ročního kanadského work and travel víza. To chtělo nějak oslavit – tak jsme zašli do Scandinave Spa – všemožný vyhřátý i ledový bazénky, sauny a další vychytávky. Nebylo to špatné…ale… byli jsme rádi, že jsme šli v úterý a ne přesně v den naší půlky v Kanadě. Úterky jsou za poloviční cenu (35$/osoba, časově neomezené). A i tak to bylo dost, zas takový zázrak to nebyl…

185/365 Kromě úplného centra ve Whistleru není pouliční osvětlení. Takže cestou domů potkáváme i takovýhle strašidelný pohledy. Ale dny už se krásně prodlužujou, což teda focení noční oblohy a polárních září moc nenahrává. Ale teď nás to nemusí trápit, protože je pořád zataženo a dost často leje.

186/365 Ačkoli jídlo fotíme s Pájou celkem pravidelně, do emailů ty fotky moc často nedávám. Poznáš co to je za dobrotu? Recept se časem objeví na Páji receptovém blogu receptypanicuby.cz. Mimochodem, paní Čuba brzy představí nové logo, čímž začnou větší změny, časem bude následovat i nově udělaný blog.

187/365 Koupili jsme auto! Pecka, co? I takhle potuněný. Teď už nás myslím žádný terén zastavit nemůže. Jen na spaní to uvnitř úplně není. Tak drž palce, ať nám vydrží dýl než Fordík.

188/365 – Ok, beru zpět, jeep z minulé fotky není náš, patřil tomuhle týpkovi. O co jde? Terrance byl na Olympijských hrách roce 2010 první záchranář, který zasahoval u fatální nehody sportovce Nodara Kumaritashvili ve Whistler Sliding centru (bobová dráha, znáte z dřívějších emailů). I přes to, že byl vycvičený takové situace zvládat, rozvinula se u Terrance posttraumatická stresová porucha – PTSD (deprese, úzkosti, noční můry..). Postupně přišel o rodinu, o kariéru a málem i o život. Nakonec unikl do divočiny a podařilo se mu problém překonat. Mnoho dalších s PTSD takové štěstí nemá.

Rozhodl se zvyšovat povědomí veřejnosti, co to PTSD je. A vybral si abstraktní a náročnou cestu. Na sobě nesl 25 kg těžký řetěz a postupně před sebou valil 180kg těžkou pneumatiku od 12. února. Dnes – 19. 3. v 11:00 – dokončil poslední kilometr své cesty. Pro víc informací mrkni na www.breakingthechainsbc.com

189/365 Pravidelné nedělní „Fire and Ice show“ v březnu končí. Každopádně je to vždy fajn příležitost jít si zafotit – ať už lyžaře a snoboarďáky proskakující všemožnými salty skr hořící kruh – což už jsem posílal dříve – nebo třeba trošku  nějakou atmosféru a taneční ohňové vystoupení. Mimochodem, ruce jsou jednoho z diváků, který o focení nevěděl – takže žádná připravená fotka s Pájou.

_ _ _ _ _

Blížíme se ke konci, ale tradiční bonusový wallpaper se posunul o něco níž, aby nepřerušoval text emailu. Tak na něj nezapomeň mrknout taky 🙂

Krásný den z pomalu ale jistě jarního (upršeného) Whistleru
Tom a Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina).

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment