26. týden – Za kultůrou do Vancouveru – koncert Black Sabbath a NHL

Duben, 18, 2017 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Původně email s předmětem 23. týden přišel komplet bez fotek, protože mi odešel počítač a fotky jsem posílal až dodatečně později. Což ale nic nemění na tom, že zde už jsou fotky tak jak mají být a tak jak patří do 26. týdne, takže:

176/365 – Den B (Black Sabbath) je tu. Vtipné je, že i místa dolů na plochu byly k sezení. Díky tomu jsme se rozhodli jít do jedné z nejhornějších sekcí, ať máme celou arénu jako na dlani. Jaké to bylo? Naprosto super. Hala v podstatě plná, na ploše ve výsledku nikdo neseděl a židle se jim tam asi dost pletly pod nohama a atmosféra dokonalá.

Je to údajně jejich poslední tour – proto se i jmenuje The End. Ozzy Osbourne coby zpěvák dokonalej a co za divadlo tam předvedl bubeník Bill Ward? To mi hlava (ani uši) totálně neberou, tak strašně rychlého bubeníka jsem snad ještě neslyšel/neviděl. Ještě že jsme šli, naprosto super zážitek!

177/365 – Medvědi vstávají! Dnes někdo ve Whistleru viděl prvního méďu. Tak se těším, až zase nějakého budeme při snídani pozorovat z okna 🙂 A při té příležitosti mi došlo, že jsem asi nepsal o „Bear spreji“. Je to něco jako repelent, akorát to nefunguje na komáry, ale na medvědy – takže je to asi trochu silnější.

Jo a teda člověk to nestříká preventivně na sebe (nesmí, asi by mu to mohlo i dost ublížit), ale celou tu lahvičku během pár vteřin vystříkne medvědovi do čumáku – v případě, že by snad zaútočil, což by ho mělo přibrzdit a měl by se odpotácet pryč. No, snad to nebudem nikdy potřebovat. Ale jít na trek nebo snad někam kempovat bez téhle věci prý není moc dobrý nápad. Základ každopádně je vyhýbat se blízkému kontaktu, nenechávat nikde jídlo ani odpadky a v lese se nahlas bavit, aby medvěd stihl včas odejít – ani on totiž o setkání s člověkem nestojí 🙂

178/365 – První týden s Macbookem s roztomile svítícím jablkem z druhé strany monitoru za mnou. A dojmy? Je to super, retina monitor je neuvěřitelný, nevím, jak zvládnu koukat ještě na jiné – ne-retina monitory :). Ale chybí mi Zoner – na takové ty rychlé hromadné úpravy, zmenšení, přejmenování, vložení vodoznaku…byl ideální, pro Mac neexistuje a náhradu jsem zatím nenašel. Pokud bys o něčem věděl/a, budu moc vděčný! (a pokud znáš někoho, kdo pracuje v Zoneru, vyřiď mu prosím, ať koukají udělat Mac verzi)

179/365 – I přes to, že tenhle týden se vrátila zase zima a je šedivo, vlhko a hnusno – ale sněží i dole, kytky to nevzdávaj a odvážně rostou a rozkvétaj. Neúprostný boj matky přírody. Těším se, až budeme na lyžích dojíždět dolů do rozkvetlého údolí.

180/365 – Když už jsme okoukli Rogers arénu při koncertě, alespoň jsme si osahali, kde se dá sedět, aby člověk viděl (celkem kdekoli). Být v zemi hokeje a NHL a ani jednou nejít na hokej, to by byl těžký hřích. Takže jsme to dnes ošetřili a hřešit nebudeme. Ještě budu zjišťovat, jestli mě přes kontroly pustí s velkým foťákem, nebo jestli jen s „mrňouskem“, rád bych vzal na hokej velký.

181/365 – Dnes se na bobové dráze ve „Whistler sliding centru“ jelo mistrovství Britské kolumbie v „Luge“ – to jsou ty „sáňky“, na kterých ale jedou nohama napřed. Akce to byla maličká, pár lidí, pár závodníků a rozhodně to není takový rachot, jako byly boby na světovém poháru tady. Ale chlapík na fotce si to taky sviští cca 120km/hod rychlostí.

182/365 – A na závěr této kanadské foto-nálože další fotka z pravidené nedělní „Fire and Ice show“, jednu fotku jsem z toho dával už před Vánoci. Od té doby se jezdci sehráli o něco víc a průskoky hořící obručí, kdy jedou a lítaj/skáčou salta opravdu těsně u sebe, jsou hodně efektní. I na téhle fotce jsou 3 jezdci – i když na první pohled to může vypadat na dva.

A to je vše. V ČR máte dopoledne a my tu máme už jednu ráno (u nás se posouval čas včera). Takže jdu ještě rychle dohnat pár dalších povinností a honem spát.

Krásný den z Whistleru
Tom

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina).

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment