23. týden aneb když se daří…

Březen, 20, 2017 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Původně email s předmětem 23. týden přišel komplet bez fotek, protože mi odešel počítač a fotky jsem posílal až dodatečně později. Což ale nic nemění na tom, že zde už jsou fotky tak jak mají být a tak jak patří do 23. týdne, takže:

155/365 - Pondělní zmoklá větvička je naprosto charakteristická pro celý 23. týden, jakoby zima už definitivně odešla, leje a leje a taje a taje (tedy u nás dole, nahoře na kopcích sněží a sněží a sněží)

155/365 – Pondělní zmoklá větvička je naprosto charakteristická pro celý 23. týden, jakoby zima už definitivně odešla, leje a leje a taje a taje (tedy u nás dole, nahoře na kopcích sněží a sněží a sněží)

156/365 - Každej malej kluk chtěl jeřáb, to je jasný. Nám dnes přijel do práce "opravdickej" a velikej! Aby čapnul hot tub (venkovní výřivka) z terasy a přendal ho vedle, protože terasu budem bourat a zvětšovat. Byl skoro jako ten, co jsem měl o něco menší z Lega. (menší já i menší ten jeřáb)

156/365 – Každej malej kluk chtěl jeřáb, to je jasný. Nám dnes přijel do práce „opravdickej“ a velikej! Aby čapnul hot tub (venkovní výřivka) z terasy a přendal ho vedle, protože terasu budem bourat a zvětšovat. Byl skoro jako ten, co jsem měl o něco menší z Lega. (menší já i menší ten jeřáb)

157/365 - Tady netřeba moc psát, dnes večer jsme se rozhodli, že budem taky trochu kulturní a koupili jsme lístky na koncert. Taková klasika. Teda rockova klasika, samozřejmě :-) Ve Vancouveru v Rogers Aréně, tam co se jinak hraje taky NHL.

157/365 – Tady netřeba moc psát, dnes večer jsme se rozhodli, že budem taky trochu kulturní a koupili jsme lístky na koncert. Taková klasika. Teda rockova klasika, samozřejmě 🙂 Ve Vancouveru v Rogers Aréně, tam co se jinak hraje taky NHL.

158/365 - To takhle přišla Pája domů a poprosila mě, jestli bych jí nepostavil vodu na čaj. To se jí to řekne, jenže jak to udělat? Není to ono takhle - švindluju s pomocí petky, ale líp už to fakt nedokážu! (jen dodnes netušim, k čemu to je dobrý)

158/365 – To takhle přišla Pája domů a poprosila mě, jestli bych jí nepostavil vodu na čaj. To se jí to řekne, jenže jak to udělat? Není to ono takhle – švindluju s pomocí petky, ale líp už to fakt nedokážu! (jen dodnes netušim, k čemu to je dobrý)

159/365 - Hodně deště, hodně tepla a je to tady, už lezou! Ale ať je dole, jak chce, lyžovat se prý bude skoro určitě minimálně do půlky května. Haha, se těším, až budu střídat raftování s klientama, kajakování a lyžování.

159/365 – Hodně deště, hodně tepla a je to tady, už lezou! Ale ať je dole, jak chce, lyžovat se prý bude skoro určitě minimálně do půlky května. Haha, se těším, až budu střídat raftování s klientama, kajakování a lyžování.

160/365 - Dnešní den je důvodem, proč byl poslední měsíc bez fotek - počítač naprosto odmítnul spolupracovat. Modrá smrt, ohlášení chyby a restart. A pořád dokola. Zkusil jsem vše rozebrat, vyčistit...nic, žádná změna... :( Nezbývá než přeinstalace. Vtipné je, že mi už zase "dělá dobře" šťourat se v tom - tak jako před střední a chvíli i na střední. Pak tenhle kutilsko-objevitelský pocit nějak ustal. A přišlo na řadu natáčení a focení, cestování a raftování. Díky bohu :-)

160/365 – Dnešní den je důvodem, proč byl poslední měsíc bez fotek – počítač naprosto odmítnul spolupracovat. Modrá smrt, ohlášení chyby a restart. A pořád dokola. Zkusil jsem vše rozebrat, vyčistit…nic, žádná změna… 🙁 Nezbývá než přeinstalace. Vtipné je, že mi už zase „dělá dobře“ šťourat se v tom – tak jako před střední a chvíli i na střední. Pak tenhle kutilsko-objevitelský pocit nějak ustal. A přišlo na řadu natáčení a focení, cestování a raftování. Díky bohu 🙂

161/365 - Když už jsem v tom vzpomínání na střední a na elektro, dal jsem ještě šanci taky autu a proměřil, rozebral a vyčistil vše co se dalo. Jen výsledek byl bohužel podobný jako s počítačem - problém je podle všeho skutečně uvnitř motoru - nejspíš rozvodové řemeny - což je u Forda sranda za 2000 dolarů (oprava).  Ale chtěl bych se ještě pověnovat tý modrý krabičce, "píchne" se do konektoru, který má každé auto vyrobené po roce 1996 a vypíše to všechny chybové kódy - když je něco špatně. Jasný, píchlou pneumatiku ani děravý výfuk to nepozná, ale vše co hlídá řídící jednotka a co je prolezlé elektronikou, to to přečte. Super věc! I když ve výsledku nepomohla, rozhodně se hodí (a tahle základní nestojí zas tak moc - vlastně míň než kdyby někdo v servisu kvůli nám vstal ze židle, natož použil nějakou podobnou diagnostickou krabičku).

161/365 – Když už jsem v tom vzpomínání na střední a na elektro, dal jsem ještě šanci taky autu a proměřil, rozebral a vyčistil vše co se dalo. Jen výsledek byl bohužel podobný jako s počítačem – problém je podle všeho skutečně uvnitř motoru – nejspíš rozvodové řemeny – což je u Forda sranda za 2000 dolarů (oprava).

Ale chtěl bych se ještě pověnovat tý modrý krabičce, „píchne“ se do konektoru, který má každé auto vyrobené po roce 1996 a vypíše to všechny chybové kódy – když je něco špatně. Jasný, píchlou pneumatiku ani děravý výfuk to nepozná, ale vše co hlídá řídící jednotka a co je prolezlé elektronikou, to to přečte. Super věc! I když ve výsledku nepomohla, rozhodně se hodí (a tahle základní nestojí zas tak moc – vlastně míň než kdyby někdo v servisu kvůli nám vstal ze židle, natož použil nějakou podobnou diagnostickou krabičku).

_ _ _ _ _

A to je zase vše, pokračování opět za týden.

Pohodový den i týden

Tom

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina).

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil