22. týden – Výlet rolbou co nejblíž k mléčné dráze!

Březen, 13, 2017 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Dnes nebudu protahovat úvod, trochu mi ujela ruka u sobotní fotky, ale snad Tě text pobaví a nepřeskočíš ho kvůli délce na první pohled 🙂 A připomínám, že v závěru emailu je odkaz na fotogalerii z dětského ski a snowboard krosu, o kterém jsem psal minulý týden + odkaz na povedené vtipy, které se mi od vás sešly – hned ten den bude veselejší. Díky za ně!

148/365 - Další z věcí, která nám tu život dost usnadňuje denně a rozhodně si zaslouží kousek pozornosti ;) Trouba a sporák. Designově je vidět, že už dost pamatuje, ale svou inteligencí nás neustále překvapuje! Například funkce trouby jsme vlastně ještě ani pořádně nerozklíčovali. Myslím, že trouby stejného věku v ČR mohly o nějakých digitálních funkcích pouze snít. Nojoo, ta Amerika...

148/365 – Další z věcí, která nám tu život dost usnadňuje denně a rozhodně si zaslouží kousek pozornosti 😉 Trouba a sporák. Designově je vidět, že už dost pamatuje, ale svou inteligencí nás neustále překvapuje! Například funkce trouby jsme vlastně ještě ani pořádně nerozklíčovali. Myslím, že trouby stejného věku v ČR mohly o nějakých digitálních funkcích pouze snít. Nojoo, ta Amerika…

149/365 - Den D je tu! Teda den R chci říct. Den rolbovýletu. Dwayne - kolega z práce - má přes zimu druhý job, jezdí s rolbou, už dvacet let. A musím říct, že naprosto chápu, že ho to baví. Od uzavření sjezdovek je nahoře v horách tak parádní klídek! A když vyjde počasí, tak úžasný západ slunce, úžasně barevné mraky, úžasné hvězdy.. Dwaynovi patří mé obrovské DÍKY za možnost jet tam s ním. O téhle mé rolbo-foto-výpravě chystám článek, vlastně víc článků. Jak něco někde vyjde, pochlubím se :)  Mimochodem, víte kolik taková rolba s výkonem 550 koní sežere paliva? Cca 30 litrů za hodinu (jojo, půl litru za minutu). Víc povídání a zajímavostí bude v těch chystaných článcích.

149/365 – Den D je tu! Teda den R chci říct. Den rolbovýletu. Dwayne – kolega z práce – má přes zimu druhý job, jezdí s rolbou, už dvacet let. A musím říct, že naprosto chápu, že ho to baví. Od uzavření sjezdovek je nahoře v horách tak parádní klídek! A když vyjde počasí, tak úžasný západ slunce, úžasně barevné mraky, úžasné hvězdy.. Dwaynovi patří mé obrovské DÍKY za možnost jet tam s ním. O téhle mé rolbo-foto-výpravě chystám článek, vlastně víc článků. Jak něco někde vyjde, pochlubím se 🙂

Mimochodem, víte kolik taková rolba s výkonem 550 koní sežere paliva? Cca 30 litrů za hodinu (jojo, půl litru za minutu). Víc povídání a zajímavostí bude v těch chystaných článcích.

150/365 - Narozdíl od Dwayna já nestrávil jeho celou směnu uvnitř v teple rolby, já se především těšil na focení venku. Úžasný podvečer, úžasný západ slunce a úžasná noc se spoustou hvězd. Mám takové tušení, že tenhle noční výlet ještě párkrát podniknu. Ještě bych chtěl fotky s inverzí, s polární září, s rozsvíceným stanem, s, s, s,..no nic. Rolbovat se tu ještě pár měsíců bude, takže příležitostí ještě bude kupa!

150/365 – Narozdíl od Dwayna já nestrávil jeho celou směnu uvnitř v teple rolby, já se především těšil na focení venku. Úžasný podvečer, úžasný západ slunce a úžasná noc se spoustou hvězd. Mám takové tušení, že tenhle noční výlet ještě párkrát podniknu. Ještě bych chtěl fotky s inverzí, s polární září, s rozsvíceným stanem, s, s, s,..no nic. Rolbovat se tu ještě pár měsíců bude, takže příležitostí ještě bude kupa!

151/365 - To jsme si takhle jednou večer leželi v posteli a koukali na notebooku na film. A kroutili se při tom, že to je nepohodlný, že bolí záda, že musíme držet noťas, že je obraz maličkej. A tak jsme to jednou pro vždy za 100 dolarů pořešili a od teď máme filmy přes celou zeď naproti posteli :) V sobotu vám ukážem, k čemu všemu projektor jde ještě využít, je to hodně multifunkční zařízení!

151/365 – To jsme si takhle jednou večer leželi v posteli a koukali na notebooku na film. A kroutili se při tom, že to je nepohodlný, že bolí záda, že musíme držet noťas, že je obraz maličkej. A tak jsme to jednou pro vždy za 100 dolarů pořešili a od teď máme filmy přes celou zeď naproti posteli 🙂 V sobotu vám ukážem, k čemu všemu projektor jde ještě využít, je to hodně multifunkční zařízení!

152/365 - Nakupovat jídlo člověk musí i v Kanadě, ani tady ho nedávají zadarmo. Ve Whistleru je vše cca 2x dražší než ve Vancouveru. Nato si člověk časem zvykne. Ceny všeho jsou v Kanadě uváděné bez daně, což pro nás byl chvíli nezvyk. Ale velmi lehce si člověk zvykne, že daň za potraviny tu je 5% (v ČR je 15%), to mi přijde fér, že stát nerýžuje na tom, že lidi potřebují k životu jíst ;o)

152/365 – Nakupovat jídlo člověk musí i v Kanadě, ani tady ho nedávají zadarmo. Ve Whistleru je vše cca 2x dražší než ve Vancouveru. Nato si člověk časem zvykne. Ceny všeho jsou v Kanadě uváděné bez daně, což pro nás byl chvíli nezvyk. Ale velmi lehce si člověk zvykne, že daň za potraviny tu je 5% (v ČR je 15%), to mi přijde fér, že stát nerýžuje na tom, že lidi potřebují k životu jíst ;o)

153/365 - Slíbil jsem, že prozradím pár způsobů, jak lze použít projektor:  1) Program krb v obýváku. Výhody: není potřeba přikládat; do ohně můžete koukat do nekonečna; nečmoudí; nepotřebujete čistit komín. Nevýhody: nejde od toho teplo; možná je to trochu úchylný.  2) Program obří akvárko v ložnici. Výhody: ryby není potřeba krmit; není potřeba akvárko čistit; když vás ryby začnou štvát, tak je jen vypnete; "auto-sleep" funkce se hodí, pokud chcete se šplouchající vodou a pozorováním podmořského světa usínat. Nevýhody: když na ryby zaklepete, neleknou se; možná je to trochu úchylný.  3) Program fotoobraz v pracovně. To by bylo, abych si tu taky nepřihřál polívčičku. Výhody: žádné. Nevýhody: když si budete moje fotky pouštět jen takhle elektronicky (a je úplně fuk jestli projektor nebo monitor), nikdy nepoznáte krásu vytištěného zarámovaného fotoobrazu na zdi, který je vidět i ve dne a nepotřebuje k provozu elektriku. Jen zkrátka visí a dělá parádu. To jen tak aby bylo jasno - všechny moje fotky jde objednat a zakoupit jako fotoobrazy :-)  4) Program okno do kosmíru v kuchyni. Výhody: když vás omrzí pozorovat veverky nebo medvědy za oknem, můžete pozorovat cokoli co najdete na youtube (my si tady zrovna pustili Evropu, abychom nezapomněli, jak vypadá); vysoce efektivní v noci, kdy v opravdovém okně vedle je jen černo; ačkoli je okno otevřené, netáhne s ním i když je venku mráz; dovnitř nelítají komáři a ani v tomhle případě mezigalaktický bordel. Nevýhody: Možná je to trochu úchylný.  Jeden projektor a tolik radosti, co? :) Máte ještě nějaký další tip na využití? Sem s ním!  PS: Jo jediný co mě na týhle naší nový radosti trochu štve, že jeho chlazení je dost hlučný, takže když ho náhodou využijeme tak, jak se projektory normálně používají - na film, tak k filmu trochu hučí. Ale člověk si zvykne a začne to po chvíli ignorovat.

153/365 – Slíbil jsem, že prozradím pár způsobů, jak lze použít projektor:

1) Program krb v obýváku.
Výhody: není potřeba přikládat; do ohně můžete koukat do nekonečna; nečmoudí; nepotřebujete čistit komín.
Nevýhody: nejde od toho teplo; možná je to trochu úchylný.

2) Program obří akvárko v ložnici.
Výhody: ryby není potřeba krmit; není potřeba akvárko čistit; když vás ryby začnou štvát, tak je jen vypnete; „auto-sleep“ funkce se hodí, pokud chcete se šplouchající vodou a pozorováním podmořského světa usínat.
Nevýhody: když na ryby zaklepete, neleknou se; možná je to trochu úchylný.

3) Program fotoobraz v pracovně. To by bylo, abych si tu taky nepřihřál polívčičku.
Výhody: žádné.
Nevýhody: když si budete moje fotky pouštět jen takhle elektronicky (a je úplně fuk jestli projektor nebo monitor), nikdy nepoznáte krásu vytištěného zarámovaného fotoobrazu na zdi, který je vidět i ve dne a nepotřebuje k provozu elektriku. Jen zkrátka visí a dělá parádu. To jen tak aby bylo jasno – všechny moje fotky jde objednat a zakoupit jako fotoobrazy 🙂

4) Program okno do kosmíru v kuchyni.
Výhody: když vás omrzí pozorovat veverky nebo medvědy za oknem, můžete pozorovat cokoli co najdete na youtube (my si tady zrovna pustili Evropu, abychom nezapomněli, jak vypadá); vysoce efektivní v noci, kdy v opravdovém okně vedle je jen černo; ačkoli je okno otevřené, netáhne s ním i když je venku mráz; dovnitř nelítají komáři a ani v tomhle případě mezigalaktický bordel.
Nevýhody: Možná je to trochu úchylný.

Jeden projektor a tolik radosti, co? 🙂 Máte ještě nějaký další tip na využití? Sem s ním!

PS: Jo jediný co mě na týhle naší nový radosti trochu štve, že jeho chlazení je dost hlučný, takže když ho náhodou využijeme tak, jak se projektory normálně používají – na film, tak k filmu trochu hučí. Ale člověk si zvykne a začne to po chvíli ignorovat.

154/365 - Valentýna s Pájou neslavíme, protože fakt nevíme, proč by člověk měl dávat najevo lásku v den, který určuje kalendář. Ale nikomu to rozhodně neberu :) Aby se neřeklo, měli jsme takzvaný "Valentýnský steak" k véče, svátek nesvátek, maso můžem, ať už je ve tvaru srdce nebo v jakémkoli jiném (a v jakýkoli jiný den).

154/365 – Valentýna s Pájou neslavíme, protože fakt nevíme, proč by člověk měl dávat najevo lásku v den, který určuje kalendář. Ale nikomu to rozhodně neberu 🙂 Aby se neřeklo, měli jsme takzvaný „Valentýnský steak“ k véče, svátek nesvátek, maso můžem, ať už je ve tvaru srdce nebo v jakémkoli jiném (a v jakýkoli jiný den).

_ _ _ _ _

Tak se blížíme k závěru, tedy pro dávku smíchu klikejte a čtěte vtipy tady a prohlížet fotogalerii z krosu plnou neuvěřitelných dětských závodníků můžete zde.

Krásný den z aktuálně dost upršeného Whistleru
Tom

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina).

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil