21. týden – Od května mám raftovací práci!

Březen, 6, 2017 / 0 comments

V první řadě se omlouvám za drobné opoždění emailu oproti předešlým, zdržovalo mě focení mléčné dráhy a focení nočního rolbování 🙂 Ale o tom až v příští zprávě z aktuálního týdne.

Sice pro Tebe to na první pohled asi není až tak významná zpráva, ale pro mě rozhodně. Od začátku května měním práci a svou 10. raftovací sezonu strávím pádlováním v Kanadě pro firmu Wedge Rafting. To je důstojné 10té výročí, ne? 🙂 Mám z toho radost, obrovskou. Ne že by mne práce na stavbě nenaplňovala…ale…rafting je rafting. Těším se moc!

Jediné co mě ještě čeká, udělat si tu místní kurz první pomoci. Tak mě asi čeká trochu nějaký učení slovíček.

Hurá na fotky!

141/365 Trocha legrace takhle při pondělku. To by jeden netušil, kolik se toho na parkovišti dá potkat, minulý týden pes přivázaný na nárazníku, tenhle týden parkovací umělec. Uvnitř nikdo nesedí - je to jen odraz. Žlutý lísteček za stěračem je pokuta za parkování déle než 2 hodiny...  Ale pravda je, že tolik lidí, který opravdu neumí řídit, ale jako opravdu neumí, jsme snad nikde na světě ještě nepotkali. Občas to člověka až zaráží, jak je to vůbec možné, co tu lidi na silnicích předvádí.

141/365 Trocha legrace takhle při pondělku. To by jeden netušil, kolik se toho na parkovišti dá potkat, minulý týden pes přivázaný na nárazníku, tenhle týden parkovací umělec. Uvnitř nikdo nesedí – je to jen odraz. Žlutý lísteček za stěračem je pokuta za parkování déle než 2 hodiny…

Ale pravda je, že tolik lidí, který opravdu neumí řídit, ale jako opravdu neumí, jsme snad nikde na světě ještě nepotkali. Občas to člověka až zaráží, jak je to vůbec možné, co tu lidi na silnicích předvádí.

142/365 Naší jedinou slečnu v pracovním stavebním týmu už jsem kdysi u nějaké fotky představoval. Ale dnes mě zaujalo, jak vychytala sezení v autě, takzvaně "na člověka", i to moudrý zírání z okýnka už jí jde parádně. Jen na pásy pořád kašle.

142/365 Naší jedinou slečnu v pracovním stavebním týmu už jsem kdysi u nějaké fotky představoval. Ale dnes mě zaujalo, jak vychytala sezení v autě, takzvaně „na člověka“, i to moudrý zírání z okýnka už jí jde parádně. Jen na pásy pořád kašle.

143/365 Koupelnu jsme si rozkopali, takže vznikl "plan B", protože když musíš, tak musíš. Aneb budiž vám to inspirací, kdybyste si na dovolenou chtěli vzít svůj oblíbený záchůdek, aby ráno bylo jako ráno doma (protože vím, že někteří s rány mívají na cestách problém, než se aklimatizují).

143/365 Koupelnu jsme si rozkopali, takže vznikl „plan B“, protože když musíš, tak musíš. Aneb budiž vám to inspirací, kdybyste si na dovolenou chtěli vzít svůj oblíbený záchůdek, aby ráno bylo jako ráno doma (protože vím, že někteří s rány mívají na cestách problém, než se aklimatizují).

144/365 "Kdo si myslí, že rozvody jsou to nejhorší, tak on i večer při svíčkách nemusí být procházka růžovou zahradou." Takhle Pája popsala naší čtvrteční večerní romantiku. Akorát bez fotky to možná mohlo být trochu matoucí. Dostali jsme tip, že náš auto-problém by mohl být ještě možná svíčkama nebo nějakým podobným problémem. Tak svíčky, to přeci je sranda vyměnit, ne?  Pokud nemáte Ford Explorer, tak pravděpodobně jo. U našeho mazlíka je potřeba k jedné trojici lézt ze strany se sundaným kolem a k druhé trojici je potřeba lézt zvrchu, s natřikrát zlomenou rukou. A je potřeba si přibalit nekompromisní sílu 3-4 vzpěračů a soustředit ji pouze do zápěstí. Výsledek? Po pár hodinách boje jsme vyměnili 4 svíčky, poslední 2 nejsem schopný povolit ani kdybych se...nejsem. Necháváme to odležet a přijde další pokus. Jo a během toho napadlo asi 15 čísel sněhu, takže se nám průběžně sklápěla kapota na hlavu.

144/365 „Kdo si myslí, že rozvody jsou to nejhorší, tak on i večer při svíčkách nemusí být procházka růžovou zahradou.“ Takhle Pája popsala naší čtvrteční večerní romantiku. Akorát bez fotky to možná mohlo být trochu matoucí. Dostali jsme tip, že náš auto-problém by mohl být ještě možná svíčkama nebo nějakým podobným problémem. Tak svíčky, to přeci je sranda vyměnit, ne?

Pokud nemáte Ford Explorer, tak pravděpodobně jo. U našeho mazlíka je potřeba k jedné trojici lézt ze strany se sundaným kolem a k druhé trojici je potřeba lézt zvrchu, s natřikrát zlomenou rukou. A je potřeba si přibalit nekompromisní sílu 3-4 vzpěračů a soustředit ji pouze do zápěstí. Výsledek? Po pár hodinách boje jsme vyměnili 4 svíčky, poslední 2 nejsem schopný povolit ani kdybych se…nejsem. Necháváme to odležet a přijde další pokus. Jo a během toho napadlo asi 15 čísel sněhu, takže se nám průběžně sklápěla kapota na hlavu.

145/365 V předminulém emailu jsem slíbil pár zajímavostí o "Peak2Peak" lanovce, která jezdí mezi horami Whistler a Blackcomb. Jak název napovídá, gondola jede z vrcholu na vrchol, tedy skoro. Každopádně nejvyšší bod je 436 metrů nad zemí (nad údolím) a od sloupu k sloupu je to lehce přes 3km a je to tak lanovka s nejdelším úsekem bez podpůrných sloupů na světě.  A ještě k tomu přidává jeden zápis do Guinessovy knihy rekordů a to výškou, ve které se kabinky nad údolím "vznáší". Jízda trvá 11 minut, celková vzdálenost je 4,4km a na laně je zavěšených celkem 28 kabinek. Do jedné kabinky se vejde až 28 lidí. Když si zkusíte vypočítat, kolik tun, nebo spíš kolik tísc tun takhle nad údolím visí, jde z toho až strach. Jen jedno vodící lano (celkem jsou natažena 4) váží 90 tun. Lanovka je prý schopná provozu s lidmi i za 80km/hod větru.

145/365 V předminulém emailu jsem slíbil pár zajímavostí o „Peak2Peak“ lanovce, která jezdí mezi horami Whistler a Blackcomb. Jak název napovídá, gondola jede z vrcholu na vrchol, tedy skoro. Každopádně nejvyšší bod je 436 metrů nad zemí (nad údolím) a od sloupu k sloupu je to lehce přes 3km a je to tak lanovka s nejdelším úsekem bez podpůrných sloupů na světě.

A ještě k tomu přidává jeden zápis do Guinessovy knihy rekordů a to výškou, ve které se kabinky nad údolím „vznáší“. Jízda trvá 11 minut, celková vzdálenost je 4,4km a na laně je zavěšených celkem 28 kabinek. Do jedné kabinky se vejde až 28 lidí. Když si zkusíte vypočítat, kolik tun, nebo spíš kolik tísc tun takhle nad údolím visí, jde z toho až strach. Jen jedno vodící lano (celkem jsou natažena 4) váží 90 tun. Lanovka je prý schopná provozu s lidmi i za 80km/hod větru.

146/365 Sobota je tu, čas na to někam popojet. Vyrazili jsme se konečně podívat také do olympijského střediska, kde jsou běžecké tratě, skokanské můstky a biatlonová střelnice. A zrovna tu i stříleli, skákali a běhali! My si půjčili běžky a taky jsme trochu poběhali. Přirovnal bych to k Mísečkám, hodně všemožných okruhů na menším prostoru. Ale dá se běžet i někam dál a víc do kopce, snad i někam na hřebeny trochu? Uvidíme příště.

146/365 Sobota je tu, čas na to někam popojet. Vyrazili jsme se konečně podívat také do olympijského střediska, kde jsou běžecké tratě, skokanské můstky a biatlonová střelnice. A zrovna tu i stříleli, skákali a běhali! My si půjčili běžky a taky jsme trochu poběhali. Přirovnal bych to k Mísečkám, hodně všemožných okruhů na menším prostoru. Ale dá se běžet i někam dál a víc do kopce, snad i někam na hřebeny trochu? Uvidíme příště.

147/365 Na dnešek jsem se zvlášť těšil, i když jsem vlastně nevěděl, co očekávat. V plánu byl skicross a snowboardcross, to ještě není až tak nic divného. Ale ono to byly závody pouze dětí 9-13 let. A musím říct, že tohle jsem fakt nečekal. Férové závody a féroví závodníci, žádné děti.  Styl, jakým řezali zatáčky crossového koryta a jak do toho šli, to jsem teda vůbec nepobral. Opravdu neuvěřitelná podívaná. Až se proberu všema fotkama, ještě vám pošlu odkaz na fotogalerii. Byli fakt naprosto neuvěřitelní!

147/365 Na dnešek jsem se zvlášť těšil, i když jsem vlastně nevěděl, co očekávat. V plánu byl skicross a snowboardcross, to ještě není až tak nic divného. Ale ono to byly závody pouze dětí 9-13 let. A musím říct, že tohle jsem fakt nečekal. Férové závody a féroví závodníci, žádné děti.

Styl, jakým řezali zatáčky crossového koryta a jak do toho šli, to jsem teda vůbec nepobral. Opravdu neuvěřitelná podívaná. Až se proberu všema fotkama, ještě vám pošlu odkaz na fotogalerii. Byli fakt naprosto neuvěřitelní!_ _ _ _ _

_ _ _ _ _

A v závěru, jak už se pomalu ale jistě stává tradicí, přikládám minule slíbený odkaz na pár dalších fotek ze startů na Whistlerské bobové dráze.

Krásný den z Whistleru a cca za týden se těšte na rolbový email!
Tom

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina).

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil