19. týden – Světový pohár v bobování ve Whistleru

Únor, 20, 2017 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Jednoznačně nejvýraznějším dnem 19. týdne byla tentokrát sobota. Začnu textem, který jsem ještě v sobotu v noci dával na facebook (těm, co to tam už četli, se omlouvám, ale nechci aby o něj přišli ti, co facebook nemají nebo zprávu neviděli):

„Sobota večer, asi 2 minuty před sedmou a akorát se chystáte večeřet. Najednou Pája na facebooku zahlídne, že se tu dnes jede závod World cupu v bobování. Rizoto jde zpět na pánev, balim foťák, oblíkáme se a valíme do města, 19:30 začínají finálové jízdy. 19:40 jsme tam, rychle nastavuju foťák a 3 z prvních 4 jízd co jsme viděli, boby dojíždí převrácený, uff. Ale vždy borci odchází nakonec po svých.“

U příspěvku bylo ještě toto video, kde jezdec při převrácení z bobu vypadnul a sviští si to 120km/hod ledovym korytem po zadku. Bobovací pokračování níž u příslušných fotek.

127/365 Ty, co dělali někdy na stavbě, to možná znají, ale pro nás ostatní, ty, co jsme si jako malí hráli s "dřevíčkama", je to milý překvapení. Kam napsat seznam co nakoupit? Kam jinam než na odřezek.. nezmačká se, nerozmočí, jen do peněženky se nevejde. S takovým nákupním seznamem teď jezdím docela často pro matroš.

127/365 Ty, co dělali někdy na stavbě, to možná znají, ale pro nás ostatní, ty, co jsme si jako malí hráli s „dřevíčkama“, je to milý překvapení. Kam napsat seznam co nakoupit? Kam jinam než na odřezek.. nezmačká se, nerozmočí, jen do peněženky se nevejde. S takovým nákupním seznamem teď jezdím docela často pro matroš.

128/365 Ráno je všude krásných čerstvých 30cm, ale žádný rozkošný lehoučký prašánek, ale těžkej mokrej sníh. Když jsem ráno prohrabal průjezd ke garáži u našeho domku kde pracujem, ještě jsem netušil, že odpoledne budu hrabat skoro totéž znova. A po odpoledním doprohrabání jsem mohl klidně začít rovnou znova. Sníh padal z nebe doslova po kusech! Takhle jsem asi sněžit ještě neviděl (ale berte to s rezervou, jsem kluk z města, ne z hor ;) )

128/365 Ráno je všude krásných čerstvých 30cm, ale žádný rozkošný lehoučký prašánek, ale těžkej mokrej sníh. Když jsem ráno prohrabal průjezd ke garáži u našeho domku kde pracujem, ještě jsem netušil, že odpoledne budu hrabat skoro totéž znova. A po odpoledním doprohrabání jsem mohl klidně začít rovnou znova. Sníh padal z nebe doslova po kusech! Takhle jsem asi sněžit ještě neviděl (ale berte to s rezervou, jsem kluk z města, ne z hor 😉 )

129/365 Snad to nebude moc jednotvárné, ale překvapivě i celou noc sněžilo a i další den sněží. Silnice jsou komplet zapadané poctivou vrstvou a sníh v ulicích v centru odklízejí bagrama, které ho sváží na 5 metrů vysoké hromady uprostřed náměstí nebo jakýchkoli větších prostorů na ulicích. (děti ty hromady moc baví a já kdybych se nestyděl, tak bych si tam taky zadováděl).  Ale chtěl bych se tu ještě pověnovat tomu žlutému školnímu autobusu. Když zastaví školní autobus, nezajíždí ke kraji, zastaví normálně na silnici. A žádné auto nesmí jet okolo, ani v protisměru - všichni musí zastavit a počkat. Jsou za to prý obrovské pokuty.

129/365 Snad to nebude moc jednotvárné, ale překvapivě i celou noc sněžilo a i další den sněží. Silnice jsou komplet zapadané poctivou vrstvou a sníh v ulicích v centru odklízejí bagrama, které ho sváží na 5 metrů vysoké hromady uprostřed náměstí nebo jakýchkoli větších prostorů na ulicích. (děti ty hromady moc baví a já kdybych se nestyděl, tak bych si tam taky zadováděl).

Ale chtěl bych se tu ještě pověnovat tomu žlutému školnímu autobusu. Když zastaví školní autobus, nezajíždí ke kraji, zastaví normálně na silnici. A žádné auto nesmí jet okolo, ani v protisměru – všichni musí zastavit a počkat. Jsou za to prý obrovské pokuty.

130/365 Nelichotivá fotka, o to lepší obsah na ní komplet od Páji - marcipánový vosičky, vosí hnízda a hlavně... těšte se na fotky z výletu na sněžných skůtrech! Jakmile bude trošku lepší předpověď, jedeme! Mimochodem, vše co za předešlé dva dny nasněžilo, dnes intenzivně tálo - leje jako když praští. Teda chci říct mrzne jako z konve.

130/365 Nelichotivá fotka, o to lepší obsah na ní komplet od Páji – marcipánový vosičky, vosí hnízda a hlavně… těšte se na fotky z výletu na sněžných skůtrech! Jakmile bude trošku lepší předpověď, jedeme! Mimochodem, vše co za předešlé dva dny nasněžilo, dnes intenzivně tálo – leje jako když praští. Teda chci říct mrzne jako z konve.

131/365 Krom toho, že se v pátek a v sobotu jel ve Whistleru závod světového poháru v bobování, tak v sobotu také začne týdenní festival s nenápadným názvem "Whistler pride and ski festival". Víc o tom, co že je to zač, najdete na webu gaywhistler.com (neboj, otevřít můžeš i pokud máš dítě na klíně, i když adresa už leccos napověděla).

131/365 Krom toho, že se v pátek a v sobotu jel ve Whistleru závod světového poháru v bobování, tak v sobotu také začne týdenní festival s nenápadným názvem „Whistler pride and ski festival“. Víc o tom, co že je to zač, najdete na webu gaywhistler.com (neboj, otevřít můžeš i pokud máš dítě na klíně, i když adresa už leccos napověděla).

132/365 Tenhle bob prosím pěkně nestojí, ale sviští dejme tomu 120ti kilometrovou rychlostí korytem a oba jezdci v něm stále jsou. V téhle části dráhy - poslední zatáčka před cílem - boby doslova lítaly okolo 150km/hod, když jely tak jak měly. Ale ani z televize ani z fotky si nejde představit ten rachot a tu brutální energii, kterou se řítí kolem vás, ať už jede na svých lyžích nebo převrácený. Párkrát jsem to v televizi sledoval, nevím jak to popsat, je to naprosto nepopsatelný zážitek :) Ještě že jsme šli.  Jo a když se nezávodí, vozej samozřejmě veřejnost, s tou jezdí prý jen 125km/hod. Hmm?

132/365 Tenhle bob prosím pěkně nestojí, ale sviští dejme tomu 120ti kilometrovou rychlostí korytem a oba jezdci v něm stále jsou. V téhle části dráhy – poslední zatáčka před cílem – boby doslova lítaly okolo 150km/hod, když jely tak jak měly. Ale ani z televize ani z fotky si nejde představit ten rachot a tu brutální energii, kterou se řítí kolem vás, ať už jede na svých lyžích nebo převrácený. Párkrát jsem to v televizi sledoval, nevím jak to popsat, je to naprosto nepopsatelný zážitek 🙂 Ještě že jsme šli.

Jo a když se nezávodí, vozej samozřejmě veřejnost, s tou jezdí prý jen 125km/hod. Hmm?

133/365 Tohle je takový malý technický zázrak ve Whistleru. Tady se fakt inženýři vyřádili. Červená kabinková gondola "Peak 2 peak" jezdí tak, že se přesně trefuje do mezer těch sedaček = takže se nesrazí. Je to zvláštní pocit tam jet a vidět, jak se ta druhá blíží a jak kříží sedačce cestu. Ale fakt to vychází! A někdy příště prozradím na "Peak 2 Peak" - ta červená - pár dalších serióznějších zajímavostí, pár "nej" má tahle gondola ještě schovaných v rukávu.

133/365 Tohle je takový malý technický zázrak ve Whistleru. Tady se fakt inženýři vyřádili. Červená kabinková gondola „Peak 2 peak“ jezdí tak, že se přesně trefuje do mezer těch sedaček = takže se nesrazí. Je to zvláštní pocit tam jet a vidět, jak se ta druhá blíží a jak kříží sedačce cestu. Ale fakt to vychází! A někdy příště prozradím na „Peak 2 Peak“ – ta červená – pár dalších serióznějších zajímavostí, pár „nej“ má tahle gondola ještě schovaných v rukávu.

_ _ _ _ _

Minule jsem sliboval, že s tímhle emailem pošlu fatbikovací fotogalerii. Malá změna programu, fatbiky počkají ještě týden, teď jsou aktuální boby – takže pár dalších cvaků ke koukání tady.

Krásný den z Whistleru
Tom

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina).

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil