125-16-1-DSC_0821_DxO

Únor, 4, 2017 / 0 comments

125/365 Jak tak náš nemocnej Fordík čeká, až najdeme kutila co mu vyndá motor, museli jsme se naučit jezdit autobusama, které tu naštěstí taky mají. Pár postřehů oproti ČR (a pražské MHD zvláště): 1) Nastupuje se pouze předními dveřmi. 2) Řidič s úsměvem a mile každého zdraví. 3) Platí se/vhazuje se lístek také v předu (takže tu nejsou potřeba revizoři - neplatíš = nejedeš). 4) Jízda kamkoli -stanici nebo 5 - stojí 2,5 kanadského dolaru nebo měsíční lítačka 65CAD. 5) Většina stanic je na znamení a uvnitř v busu nikdo názvy zastávek nehlásí ani je nikde nepíšou - ze začátku trochu bojovka. 6) Pro jistotu nejsou psané názvy zastávek ani na samotných zastávkách. 7) Opravdu krásný zvyk je, že každý kdo vystupuje nahlas děkuje, řidič to možná občas slyší, možná kolikrát ani ne, ale většina lidí za jízdu poděkuje.

125/365 Jak tak náš nemocnej Fordík čeká, až najdeme kutila co mu vyndá motor, museli jsme se naučit jezdit autobusama, které tu naštěstí taky mají. Pár postřehů oproti ČR (a pražské MHD zvláště):
1) Nastupuje se pouze předními dveřmi.
2) Řidič s úsměvem a mile každého zdraví.
3) Platí se/vhazuje se lístek také v předu (takže tu nejsou potřeba revizoři – neplatíš = nejedeš).
4) Jízda kamkoli -stanici nebo 5 – stojí 2,5 kanadského dolaru nebo měsíční lítačka 65CAD.
5) Většina stanic je na znamení a uvnitř v busu nikdo názvy zastávek nehlásí ani je nikde nepíšou – ze začátku trochu bojovka.
6) Pro jistotu nejsou psané názvy zastávek ani na samotných zastávkách.
7) Opravdu krásný zvyk je, že každý kdo vystupuje nahlas děkuje, řidič to možná občas slyší, možná kolikrát ani ne, ale většina lidí za jízdu poděkuje.

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Leave a Reply

Post Comment