14. týden – Vánoce v ohrožení!?

Prosinec, 20, 2016 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Žádné strachy, nakonec Vánoce v ohrožení nejsou, ale měli na mále. Víc se dozvíš u fotky 94/365 😉 V době, kdy tohle čteš, my jsme s Pájou na předvánočním výletě v nedalekém Seattlu v USA. Přejeme Ti tedy poklidné a pohodové svátky, jako před-vánoční dárek přikládám do přílohy pořádnou kanadskou sněhovou závěj 🙂

92/365 Tak to vidíte, správně by tu děti vůbec neměly pobíhat navolno. Naštěstí většina rodičů tyhle značky ignoruje a děti vesele bobují a sáňkují sami na uměle vytvořeném kopci přímo v centru města. Jen nechápu, proč na tom obrázku to dítě vypadá spíš jako pes. Nebo "dogs" neznamená kanadsky dítě?

92/365 Tak to vidíte, správně by tu děti vůbec neměly pobíhat navolno. Naštěstí většina rodičů tyhle značky ignoruje a děti vesele bobují a sáňkují sami na uměle vytvořeném kopci přímo v centru města. Jen nechápu, proč na tom obrázku to dítě vypadá spíš jako pes. Nebo „dogs“ neznamená kanadsky dítě?

93/365 Pro změnu si dáme jeden (hádací) pracovní příspěvek. Tipni si, kolik tahle koupelna stála? ... máš? ... Ok. To skleněný napravo je krb (plynový), jen ten krb je za 16000 dolarů. To kamení s čmouhama, kterým je obložený sprchový kout...je za 35 000 dolarů. K tomu trocha luxusního dřeva nalevo, na podlaze a na stropě, nějaký to osvětlení a další serepetičky, práce...a šup, koupelna za 100 000 dolarů. (Jo, opravdu, za sto tisíc dolarů). Hezké, že? Trochu zklamáním je, že když jsem si zkusil sednout na prkýnko toho záchoda, přišlo mi to dost stejný jako v normální koupelně, která v přepočtu nestála skoro dva miliony.

93/365 Pro změnu si dáme jeden (hádací) pracovní příspěvek. Tipni si, kolik tahle koupelna stála?

máš?

Ok. To skleněný napravo je krb (plynový), jen ten krb je za 16000 dolarů. To kamení s čmouhama, kterým je obložený sprchový kout…je za 35 000 dolarů. K tomu trocha luxusního dřeva nalevo, na podlaze a na stropě, nějaký to osvětlení a další serepetičky, práce…a šup, koupelna za 100 000 dolarů. (Jo, opravdu, za sto tisíc dolarů). Hezké, že? Trochu zklamáním je, že když jsem si zkusil sednout na prkýnko toho záchoda, přišlo mi to dost stejný jako v normální koupelně, která v přepočtu nestála skoro dva miliony.

94/365 POZOR, tohle číst až od 18ti let! Santovi se rozbili sobi! Je to kvůli tomu, že si americký a kanadský děti vymýšlí čím dál větší pí...tomosti co si přejí. A sobi to tempo prostě neudýchali. Ale Vánoce v ohrožení nejsou, zachránili to hasiči. Takže Ameriko, žádná panika, všechno je ok. A vás v ČR se to vlastně ani moc netýká, Ježíšek má pohodu, protože dárky si nakupujete vzájemě (to dá rozum, jak by je taky jinak chudák malá mohl unést...).

94/365 POZOR, tohle číst až od 18ti let! Santovi se rozbili sobi! Je to kvůli tomu, že si americký a kanadský děti vymýšlí čím dál větší pí…tomosti co si přejí. A sobi to tempo prostě neudýchali. Ale Vánoce v ohrožení nejsou, zachránili to hasiči. Takže Ameriko, žádná panika, všechno je ok. A vás v ČR se to vlastně ani moc netýká, Ježíšek má pohodu, protože dárky si nakupujete vzájemě (to dá rozum, jak by je taky jinak chudák malá mohl unést…).

95/365 Vánoce ještě nejsou, já vím. Ale nám Ježíšek naděluje docela intenzivně už od příletu a tohle mi přiletělo poštou dnes. Helma na lyže je nutnost, stejně jako na divokou vodu. A tak mám po asi 9ti letech novou Sweetku. Místo staré červené novou modrou s výrazně oranžovými pásky na uších. Je dokonalá, designově i zpracováním. Ono taky jak jinak u téhle značky...a za ty prachy... To bude slz, až se na ní zase objeví první škrábanec. A druhej. A třetí. Dobré je, že nová Sweetka kajakáře o to víc motivuje neeskymovat, aby nehrozilo, že jí někde pod vodou odře o šutr ;)

95/365 Vánoce ještě nejsou, já vím. Ale nám Ježíšek naděluje docela intenzivně už od příletu a tohle mi přiletělo poštou dnes. Helma na lyže je nutnost, stejně jako na divokou vodu. A tak mám po asi 9ti letech novou Sweetku. Místo staré červené novou modrou s výrazně oranžovými pásky na uších. Je dokonalá, designově i zpracováním. Ono taky jak jinak u téhle značky…a za ty prachy… To bude slz, až se na ní zase objeví první škrábanec. A druhej. A třetí. Dobré je, že nová Sweetka kajakáře o to víc motivuje neeskymovat, aby nehrozilo, že jí někde pod vodou odře o šutr 😉

96/365 Samou helmou jsem ani nenapsal, že včera jsem tedy měl oficiálně poslední pracovní den a teď měsíc pauza, juhuhů! Ale dnes, v pátek, nás ještě čekal firemní "christmas dinner", prostě vánoční večírek. Byli jsme pozvaní do Irish Pubu, je hned pod sjezdovkama, pravidelně uvnitř hraje živá muzika, mají velký výběr piv a bývá tu dost narváno.  Nechci vypadat negativně (protože to fakt nejsem), ale objednal jsem si pivo s názvem "Pilsner". Bylo to ale cosi divného, co tomuhle jménu dělalo fakt velikou ostudu. Pořádný burgr chuť určitě zlepší. Zlepšil by, kdyby nebyl hořkej tím, jak bylo maso připálené. Ostatní mám pocit, že z jídla taky nebyli úplně odvázaní. Ale což, posezení to bylo fajn, jen na jídlo už tam asi znova nepůjdem :)

96/365 Samou helmou jsem ani nenapsal, že včera jsem tedy měl oficiálně poslední pracovní den a teď měsíc pauza, juhuhů! Ale dnes, v pátek, nás ještě čekal firemní „christmas dinner“, prostě vánoční večírek. Byli jsme pozvaní do Irish Pubu, je hned pod sjezdovkama, pravidelně uvnitř hraje živá muzika, mají velký výběr piv a bývá tu dost narváno.

Nechci vypadat negativně (protože to fakt nejsem), ale objednal jsem si pivo s názvem „Pilsner“. Bylo to ale cosi divného, co tomuhle jménu dělalo fakt velikou ostudu. Pořádný burgr chuť určitě zlepší. Zlepšil by, kdyby nebyl hořkej tím, jak bylo maso připálené. Ostatní mám pocit, že z jídla taky nebyli úplně odvázaní. Ale což, posezení to bylo fajn, jen na jídlo už tam asi znova nepůjdem 🙂

97/365 Pája si první lyžovačku užila v týdnu, když měla volno a bylo krásně azůro. Já se dostal až dnes v sobotu, kdy bylo krásně černobílo, foukalo a sněžilo. Fotka opravdu je barevná, není převedena do černobílé! A jaké to bylo? Bude mě to bavit víc, až bude hezky, protože bude vidět do okolí, ale i tak to bylo fajn. Aby ne, když středisko "Whistler-Blackcomb" patří mezi TOP3 v celé USA a Kanadě!

97/365 Pája si první lyžovačku užila v týdnu, když měla volno a bylo krásně azůro. Já se dostal až dnes v sobotu, kdy bylo krásně černobílo, foukalo a sněžilo. Fotka opravdu je barevná, není převedena do černobílé! A jaké to bylo? Bude mě to bavit víc, až bude hezky, protože bude vidět do okolí, ale i tak to bylo fajn. Aby ne, když středisko „Whistler-Blackcomb“ patří mezi TOP3 v celé USA a Kanadě!

98/365 A čtvrtá adventní neděle je tu. Všiml sis, že na všechny adventní neděle byla vždycky nějaká "světýlková" fotka? :-) (minulé emaily najdeš v archivu) Od teď každý nedělní večer se dole u lanovek bude konat "fire and ice show". Program s hudbou, ohněm, tancem a samozřejmě s lyžaři a snowboarďáky předvádějícími občas dost neuvěřitelný skoky.

98/365 A čtvrtá adventní neděle je tu. Všiml sis, že na všechny adventní neděle byla vždycky nějaká „světýlková“ fotka? :-). Od teď každý nedělní večer se dole u lanovek bude konat „fire and ice show“. Program s hudbou, ohněm, tancem a samozřejmě s lyžaři a snowboarďáky předvádějícími občas dost neuvěřitelný skoky.
_ _ _ _ _

Tak tedy šťastné a veselé z Kanady!
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil