10. týden – Lyžařská sezona zahájena

Prosinec, 20, 2016 / 0 comments

Projekt 365 dní v Kanadě, 365 fotek. Pamatuješ na to zvíře, co nás navštěvovalo, ještě když jsme bydleli v autě? Dostali jsme tip od Páji mamky, že by to mohl být urzoun kanadský! A pravda je, že to dost možná on byl, protože po tom, co jsme si našli, jak vypadá (chlupáč roztomilá), došlo nám, že toho jsme tam jednou večer i viděli. Sice ne u auta, ale v křoví, ale byl to urzoun na 200%. Tak teď už jen odhalit, jestli to byl právě on, kdo se vyžíval v hraní si s mýma pracovníma ponožkama.

64/365 Poprvé poctivě nasněžilo i nám tady dole ve Whistleru, jupíjej! Hned je to všechno zase barevně jinačí, neokoukaný, fotogeničtější. Jojo, řekl bych, že Whistleru ten sníh sluší :-)

64/365 Poprvé poctivě nasněžilo i nám tady dole ve Whistleru, jupíjej! Hned je to všechno zase barevně jinačí, neokoukaný, fotogeničtější. Jojo, řekl bych, že Whistleru ten sníh sluší 🙂

65/365 Yes! Moje první kanadská publikace fotky a ještě k tomu výherní! V magazínu The Lost Duck - Whistler. Výhra krom jména a prezentace v tom jejich tištěném plátku volná vstupenka do sportovního centra (bazén a tak) a poukázka na nějaké luxusní místní čokolády. Proč ne, potěšilo :-)

65/365 Yes! Moje první kanadská publikace fotky a ještě k tomu výherní! V magazínu The Lost Duck – Whistler. Výhra krom jména a prezentace v tom jejich tištěném plátku volná vstupenka do sportovního centra (bazén a tak) a poukázka na nějaké luxusní místní čokolády. Proč ne, potěšilo 🙂

66/365 Dnes se tu konal takzvaný "welcome dinner". véča pro veřejnost za poplatek 5 dolarů k zítřejšímu zahájení zimní sezony a uvítání lidí, co na tuhle sezonu do Whistleru přijeli. Po véče jsme vyrazili na výlet k moři - do Britania Beach - vyzvednout můj nový kajak. Už je doma, žlutej, krásnej :) A cestou zpátky jsme 50km od Whistleru objevili Wallmart (v USA hodně populární a jeden z největších obchodních řetězců, mají vše od potravin, přes elektro po autodíly). To bylo radosti, dost věcí je tam o polovinu levnějších než ve Whistleru! Takže na výlety k moři asi budem jezdit častěji - i v zimě ;)

66/365 Dnes se tu konal takzvaný „welcome dinner“. véča pro veřejnost za poplatek 5 dolarů k zítřejšímu zahájení zimní sezony a uvítání lidí, co na tuhle sezonu do Whistleru přijeli. Po véče jsme vyrazili na výlet k moři – do Britania Beach – vyzvednout můj nový kajak. Už je doma, žlutej, krásnej 🙂 A cestou zpátky jsme 50km od Whistleru objevili Wallmart (v USA hodně populární a jeden z největších obchodních řetězců, mají vše od potravin, přes elektro po autodíly). To bylo radosti, dost věcí je tam o polovinu levnějších než ve Whistleru! Takže na výlety k moři asi budem jezdit častěji – i v zimě 😉

67/365 Je to tu, dnes otevřeli část sjezdovek a odstartovali tak 50. sezonu lyžování ve Whistleru. Fronta natěšených nadšenců stála před lanovkou prý už od šesti od rána, aby byli právě oni ti, kdo letos vyjeli na svah první. To jsme si teda rozhodně nechali ujít a v klidu se věnovali poslouchání polštáře :-)

67/365 Je to tu, dnes otevřeli část sjezdovek a odstartovali tak 50. sezonu lyžování ve Whistleru. Fronta natěšených nadšenců stála před lanovkou prý už od šesti od rána, aby byli právě oni ti, kdo letos vyjeli na svah první. To jsme si teda rozhodně nechali ujít a v klidu se věnovali poslouchání polštáře 🙂

68/365 Další pracovní týden za námi a tak jsme se s Pájou rozhodli, že si zasloužíme odměnu. Pamatujete na fotku č.11, u které jsem psal o tradičním kanadském jídle Poutine? (hranolky s UHO omáčkou a tvrdým sýrem). Tenkrát jsme si to dali ve stánku, kde je to prý nic moc. Teď jsme tedy zamířili do podniku, kde mají prý jedno z nej poutine ve Whistleru. Jak to dopadlo? Nebylo to špatný, ale ještě že jsme si k tomu dali to místní pivko ve džbánku. "Poutine buffalo" teď už víme, že je poctivě pálivá verze téhle kanadské dobroty :)

68/365 Další pracovní týden za námi a tak jsme se s Pájou rozhodli, že si zasloužíme odměnu. Pamatujete na fotku č.11, u které jsem psal o tradičním kanadském jídle Poutine? (hranolky s UHO omáčkou a tvrdým sýrem). Tenkrát jsme si to dali ve stánku, kde je to prý nic moc. Teď jsme tedy zamířili do podniku, kde mají prý jedno z nej poutine ve Whistleru. Jak to dopadlo? Nebylo to špatný, ale ještě že jsme si k tomu dali to místní pivko ve džbánku. „Poutine buffalo“ teď už víme, že je poctivě pálivá verze téhle kanadské dobroty 🙂

69/365 Tak takhle oni tu mají vymyšlený osvětlení sjezdovek, na jednu svítí měsíc a na druhou pouliční lampa. Jsou to lišáci ty Kanaďani! Je pravda, že kopce tím sněhem (nebo snad tím osvětlením?) hezky prokoukly.

69/365 Tak takhle oni tu mají vymyšlený osvětlení sjezdovek, na jednu svítí měsíc a na druhou pouliční lampa. Jsou to lišáci ty Kanaďani! Je pravda, že kopce tím sněhem (nebo snad tím osvětlením?) hezky prokoukly.

70/365 Tak jo, aby to nebyl samý sníh sníh sníh. Samozřejmě, že sníh neznamená, že bajkeři přezují kola za lyže nebo prkna a jdou na svahy. Bajkeři bajkujou. Jen škoda, že tenhle mi nedal ještě jednu šanci, po tom co jsem cvaknul tuhle první nedělní bajkofotku, tak odjeli pryč z parku a už tu zase byli jen samý lyžaři, lyžaři, lyžaři.

70/365 Tak jo, aby to nebyl samý sníh sníh sníh. Samozřejmě, že sníh neznamená, že bajkeři přezují kola za lyže nebo prkna a jdou na svahy. Bajkeři bajkujou. Jen škoda, že tenhle mi nedal ještě jednu šanci, po tom co jsem cvaknul tuhle první nedělní bajkofotku, tak odjeli pryč z parku a už tu zase byli jen samý lyžaři, lyžaři, lyžaři.
_ _ _ _ _

Hezký den z již téměř zimního BC
Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil