1. týden v Kanadě, prvních 7 fotek s povídáním

Září, 22, 2016 / 0 comments

365 dní v Kanadě je za námi a spolu s tím je za mnou i projekt 365 fotek – které zde nyní postupně začnu vydávat veřejně. Hezky týden po týdnu, z každého dne v Kanadě jedna fotka s troškou povídání. Budu rád za reakce, za zprávy, za sdílení… a především budu rád, když vás naše kanadské počínání bude bavit a třeba vás i motivuje k vydání se na nějakou vlastní cestu.

Pokud byste nechtěli nechávat nic náhodě, doporučuji přihlásit se k odběru mých Foto-Tom emailů, pak už vám tu nic neuteče a navíc dostanete každý týden bonusovou fotku ke stažení jako wallpaper, budete moc soutěžit o odolný smartphone, mé fotoobrazy a kupu dalších cen…a vůbec. Prvních 7 dní našeho rozkoukávání v Kanadě je zde:

1/365 Náš den Dé je tu, v 11:50 odlétáme z Ruzyně do Frankfurtu a následně z Frankfurtu do Vancouveru. Parádní vyhlídkovej let přes Grónsko, tohle jsou fjordy na jihovýchodě Grónska. Sice přes okýnko letadla, ale parádní výhledy to byly!

1/365 Náš den Dé je tu, v 11:50 odlétáme z Ruzyně do Frankfurtu a následně z Frankfurtu do Vancouveru. Parádní vyhlídkovej let přes Grónsko, tohle jsou fjordy na jihovýchodě Grónska. Sice přes okýnko letadla, ale parádní výhledy to byly!

2/365 První den ve Vancouveru. Bydlíme tu u kámoše Šembiho, který tu je už od května. První den jsme vyrazili zařídit si bankovní účet, číslo SIN (daňové číslo abychom tu mohli makat) a tak nějak se rozkoukáváme. Mě naprosto nejvíc baví místní Sky train - taková metro-tramvaj. Jezdí bez řidičů, prostě sama. Na přední místo, kde by člověk čekal řidiče, si může sednout kdokoli. Je to zvláštní pocit koukat dopředu po směru jízdy a sledovat, jak si vlak řídí sám.

2/365 První den ve Vancouveru. Bydlíme tu u kámoše Šembiho, který tu je už od května. První den jsme vyrazili zařídit si bankovní účet, číslo SIN (daňové číslo abychom tu mohli makat) a tak nějak se rozkoukáváme. Mě naprosto nejvíc baví místní Sky train – taková metro-tramvaj. Jezdí bez řidičů, prostě sama. Na přední místo, kde by člověk čekal řidiče, si může sednout kdokoli. Je to zvláštní pocit koukat dopředu po směru jízdy a sledovat, jak si vlak řídí sám.

3/365 Další den je ve znamení shánění auta. Vytipovali jsme si, že by se nám líbil Ford Explorer. Takže běháme po městě a koukáme a projíždíme všechny možný i nemožný vozítka. Jak s tím souvisí takhle fotka? Vůbec, to je příprava obchoďáků "na blížící se" halloween. Některý masky jsou teda fakt dotažený k dokonalosti. Chcete někdo nějakou dovézt? ;-)

3/365 Další den je ve znamení shánění auta. Vytipovali jsme si, že by se nám líbil Ford Explorer. Takže běháme po městě a koukáme a projíždíme všechny možný i nemožný vozítka. Jak s tím souvisí takhle fotka? Vůbec, to je příprava obchoďáků „na blížící se“ halloween. Některý masky jsou teda fakt dotažený k dokonalosti. Chcete někdo nějakou dovézt? 😉

4/365 Na téhle fotce nehledejte nic úžasného, nic na ní totiž není. MÁME AUTO! Doufejme, že jsme vybrali správně a bude nás celý rok spolehlivě vozit. Je to Ford Explorer, 4litr a 6ti válec, automat (nic jiného tu v podstatě není). Rok 2000, najeto má necelých 240tisíc. Je dostatečně velký nato, abychom si v něm mohli udělat vzadu spaní a bydlení při cestování a zároveň by měl i něco trochu projet :-) Co s nim jak provedem tu ještě časem asi ukážu. Tedy když se nám to povede. Jede moc hezky. Mimochodem, litr benzínu tu teď stojí malinko přes kanadský dolar, takže cca 20kč. To člověk i snese větší spotřebu 4litrového motoru. Což tedy taky ukáže až čas, jak moc to bude...Co na něj říkáte? Takový auto v ČR nikdy mít nebudu, v plné výbavě, komplet v elektrice, 4x4...a za 2500 dolarů :-)

4/365 Na téhle fotce nehledejte nic úžasného, nic na ní totiž není. MÁME AUTO! Doufejme, že jsme vybrali správně a bude nás celý rok spolehlivě vozit. Je to Ford Explorer, 4litr a 6ti válec, automat (nic jiného tu v podstatě není). Rok 2000, najeto má necelých 240tisíc. Je dostatečně velký nato, abychom si v něm mohli udělat vzadu spaní a bydlení při cestování a zároveň by měl i něco trochu projet 🙂 Co s nim jak provedem tu ještě časem asi ukážu. Tedy když se nám to povede. Jede moc hezky. Mimochodem, litr benzínu tu teď stojí malinko přes kanadský dolar, takže cca 20kč. To člověk i snese větší spotřebu 4litrového motoru. Což tedy taky ukáže až čas, jak moc to bude…Co na něj říkáte? Takový auto v ČR nikdy mít nebudem, v plné výbavě, komplet v elektrice, 4×4…a za 2500 dolarů 🙂

5/365 Pátý den se nesl ve znamení shánění materiálu na výrobu spaní v autě. Cíl? Nakoupit toho co nejmíň a co nejlevnějc tak, abychom s tím byli schopní udělat z našeho explorera luxusní obytňák :-) Projekt i nákres by byl, uvidíme jak to dopadne.

5/365 Pátý den se nesl ve znamení shánění materiálu na výrobu spaní v autě. Cíl? Nakoupit toho co nejmíň a co nejlevnějc tak, abychom s tím byli schopní udělat z našeho explorera luxusní obytňák 🙂 Projekt i nákres by byl, uvidíme jak to dopadne.

6/365 Řezali jsme, měřili, šroubovali, dokupovali další matroš a znova řezali a šroubovali a měřili...a? Při jednom přeměřování v autě u naší SPZtky takhle krásně hrál list, je to prostě Kanada. Bohužel za jízdy už tam pak nevydržel. A výsledek řezání a šroubování? Počkejte pár dní, ukážeme dílo až pak kompletní, třeba polštáře a matrace nám ještě chybí ;-)

6/365 Řezali jsme, měřili, šroubovali, dokupovali další matroš a znova řezali a šroubovali a měřili…a? Při jednom přeměřování v autě u naší SPZtky takhle krásně hrál list, je to prostě Kanada. Bohužel za jízdy už tam pak nevydržel. A výsledek řezání a šroubování? Počkejte pár dní, ukážeme dílo až pak kompletní, třeba polštáře a matrace nám ještě chybí 😉

7/365 Je to přesně týden od našeho odletu a my si konečně dali pauzu od auta a vyrazili v neděli mrknout do centra Vancouveru. V ulicích je to samej mrakodráp, ale pobřeží a přístavy jsou moc fajn. Lidi tu běhají, jezdí na kole, bruslí nebo se jen tak prochází. My se taky prošli a pozorovali racky, kachny a další havěti a u břehu se tu poflakují ve vodě taky lachtani. Pronájmy bytů v barácích hned u pobřeží jsou obrovsky drahé (tisíce dolarů měsíčně), znamená to teda, že tenhle byl asi úplně ze všech nejdražší, protože byl k moři úplně nejblíž!  (bohužel vůbec netuším, k čemu tenhle domek na nohách sloužil, ale byl fakt kouzelnej)

7/365 Je to přesně týden od našeho odletu a my si konečně dali pauzu od auta a vyrazili v neděli mrknout do centra Vancouveru. V ulicích je to samej mrakodráp, ale pobřeží a přístavy jsou moc fajn. Lidi tu běhají, jezdí na kole, bruslí nebo se jen tak prochází. My se taky prošli a pozorovali racky, kachny a další havěti a u břehu se tu poflakují ve vodě taky lachtani. Pronájmy bytů v barácích hned u pobřeží jsou obrovsky drahé (tisíce dolarů měsíčně), znamená to teda, že tenhle byl asi úplně ze všech nejdražší, protože byl k moři úplně nejblíž!

(bohužel vůbec netuším, k čemu tenhle domek na nohách sloužil, ale byl fakt kouzelnej)

_ _ _ _ _

A to je pro tentokrát vše.

Krásné páteční ráno z podzimního BC
Tom & Pája

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil