RedBull 400 ve Whistleru – závodit nebo fotit?

Srpen, 29, 2016 / 0 comments

Závodit a nebo fotit? Od zjištění, že se tahle akce bude konat ve Whistleru  mi rozhodování zabralo asi 5 minut a ukončil jsem ho zaplacením startovného a velkými plány, jak budu trénovat 🙂 Trénink zůstal vlastně pouze u toho plánování, další fází tréninku byly od rodičů poslané kompresní běžecké podkolenky a předposlední fází pak bylo pořízení pořádných bot. A co byla poslední fáze? Večer před startem džbánek sangrie a pak 2 klobásy s řádně osolenýma bramborama (proti křečím přeci 😉 ).

A jak jsem dopadl? Finále mi uteklo o 6 vteřin (postupovalo prvních 50 z celkových 300 a něco chlápků), kvalifikaci jsem dal za 5min a 38s (průměrný čas byl 7min a 21s). Ale nenechal jsem si ujít možnost trpět ještě jednou a běžel jsem ještě „b-final“ nebo-li „Lucky loosers“, kde vítěz opět ještě šel do finále, které hned následovalo.

Tak nějak jsem si v duchu přál v tomto druhém běhu mít lepší čas a ze srandy jsem Páje před startem řekl, že bych první být fakt nechtěl, protože běžet to potřetí by bylo spíš za trest… ale že bych chtěl být druhý. A světe div se? Klaplo to! Doběhl jsem druhý, vítěze jsem neměl šanci trhnout, ale na samotném můstku jsem předběhl (předlezl) asi 6 týpků a fakt jsem si to moc užil. A čas? O 6s lepší – 5min a 32s. Takže za mě dobrý, naprostá spokojenost 🙂

A co vítěz ve finále? 17ti letý borec Kerian Lumb udělal nový světový rekord a nahoře byl za neuvěřitelné 3 minuty a 48 vteřin. Fotky jsou mixem toho co vyfotila Pája a nebo po doběhu pak já.

A na závěr připomínám, že už od 14. září začnu zde na webu vydávat jednou týdně naše kanadské příběhy – co den to fotka + pár řádek textu, které doteď mohli sledovat pouze Ti, co se včas přihlásili k odběru mých kanadských 365 emailů. Nechceš-li nic nechávat náhodě, přihlaš se tu (najdeš tam i názory těch, co fotky a texty dostávali emailem přímo z Kanady) a jakmile vyjde první díl, pošlu Ti emailem upozornění – každý týden včetně bonusové 8. fotky ke stažení jako pozadí na plochu monitoru. Navíc se můžeš zúčastnit soutěže o hromadu hodnotných cen! Odběr samozřejmě půjde kdykoli zrušit.

Navíc 14. září naše cestování nekončí, ba naopak, začíná! Už brzy prozradím víc. Odběratelé  mých Foto-Tom emailů se náš pokanadský plán dozví jako první 😉
Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , , ,