50-2-11-DSC_8094_DxO

Listopad, 28, 2016 / 0 comments

50/365 Večer Pája objevila informaci, že pravděpodobně budou opět viditelné polární záře i tady u nás - pokud počasí dovolí. Tak jsme po večeři vykoukli před barákem na nebe a nikde ani hvězda. Ale nakonec jsme se hecli a řekli si, proč si nedat večerní výlet. Vyrazili jsme do hor k jezeru Callaghan lake, kam by se mělo dát dojet s vyšším 4x4 autem. A taky že jo, i když posledních 8,5 kilometru do kopce jsme jeli skoro hodinu, druhou půlku už byl sníh. Není nad noční offroad! A co navíc, vyjeli jsme z mlhy a mraků a vykoukly hvězdy! No a u jezera (asi 1200 metrů nad mořem) hrál obzor zelenýma barvama jako divej. JO! Takže naše první polární záře viditelná i okem, jupí! Naživo divadlo bylo lepší než na fotkách, na fotkách to ty mraky trochu kazí a čím míň bylo mraků, tím záře postupně slábnula. Po pár fotosériích a sušence za odměnu jsme se spokojeně vydali na cestu zpět dolů, domů a do postele. Jenže...pokračování u fotky #51 :-)

50/365 Večer Pája objevila informaci, že pravděpodobně budou opět viditelné polární záře i tady u nás – pokud počasí dovolí. Tak jsme po večeři vykoukli před barákem na nebe a nikde ani hvězda. Ale nakonec jsme se hecli a řekli si, proč si nedat večerní výlet. Vyrazili jsme do hor k jezeru Callaghan lake, kam by se mělo dát dojet s vyšším 4×4 autem. A taky že jo, i když posledních 8,5 kilometru do kopce jsme jeli skoro hodinu, druhou půlku už byl sníh. Není nad noční offroad! A co navíc, vyjeli jsme z mlhy a mraků a vykoukly hvězdy! No a u jezera (asi 1200 metrů nad mořem) hrál obzor zelenýma barvama jako divej. JO! Takže naše první polární záře viditelná i okem, jupí!

Naživo divadlo bylo lepší než na fotkách, na fotkách to ty mraky trochu kazí a čím míň bylo mraků, tím záře postupně slábnula. Po pár fotosériích a sušence za odměnu jsme se spokojeně vydali na cestu zpět dolů, domů a do postele. Jenže…pokračování u fotky #51 🙂

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Leave a Reply

Post Comment