2. týden a náš první medvěd!

Říjen, 4, 2016 / 0 comments

V pondělí to byl přesně druhý týden co jsme s Pájou odletěli z ČR, takže tady je i zpráva s fotkami z druhého týdne.

8/365 Spaní v autě dotaženo do finále, můžem vyrazit. Tuhle krásnou postel uplně jednoduše můžeme složit a rozložit místo ní další sedačky. Mimochodem, do těch šuplíků vzadu se nám úplně akorát vešlo všechno oblečení krom péřovek.  Detailněji nafocené naše vyrobené bydlení najdete tu (když rozkliknete jednotlivé fotky, zobrazí se ještě další detaily a popisky)

8/365 Spaní v autě dotaženo do finále, můžem vyrazit. Tuhle krásnou postel uplně jednoduše můžeme složit a rozložit místo ní další sedačky. Mimochodem, do těch šuplíků vzadu se nám úplně akorát vešlo všechno oblečení krom péřovek.

Detailněji nafocené naše vyrobené bydlení najdete tu (když rozkliknete jednotlivé fotky, zobrazí se ještě další detaily a popisky)

  9/365 Původní plán vyjet směr Whistler byl už na včerejšek, ale po posteli jsme ještě ladili životopisy, protože standartní formát kanadského životopisu se krapet liší od jiných. Tohle je vodopád Brandywine falls pár kilometrů před Whistlerem.

9/365 Původní plán vyjet směr Whistler byl už na včerejšek, ale po posteli jsme ještě ladili životopisy, protože standartní formát kanadského životopisu se krapet liší od jiných. Tohle je vodopád Brandywine falls pár kilometrů před Whistlerem.

10/365 Naše první spaní v autoposteli a hned parádní úlovek pro Wild Camping TIPS databázi, místo u vyhlídky na Alexander falls. Ale pravda je, že vodopád je pořád jenom vodopád, takže ho "trochu" zastínil "náš první medvěd" a ještě k tomu takhle v akci.  To si jen tak spíte, je asi 8 ráno a najednou vás probere nějakej rozruch vedle auta, jak paní něco pokřikuje. Rozlepíte oči a vidíte vedle zaparkovanej jeep s nápisem "bear watching tours" a jeho posádku pozorující medvěda okukujícího auto vedlespícího týpka, který přijel asi někdy v noci. Chlapík nechal asi odpadky nebo něco vedle auta a na střeše, takže mu to méďa uklidil, akorát když mu lezl na střechu auta, trochu mu prošlápnul kapotu. A pak odkráčel. Takže z tepla spacáku jsme jen otevřeli zadní okno a zvědavýho méďu fotili a pozorovali. Dobré ráno, Whistlere! :-)

10/365 Naše první spaní v autoposteli a hned parádní úlovek pro Wild Camping TIPS databázi, místo u vyhlídky na Alexander falls. Ale pravda je, že vodopád je pořád jenom vodopád, takže ho „trochu“ zastínil „náš první medvěd“ a ještě k tomu takhle v akci.

To si jen tak spíte, je asi 8 ráno a najednou vás probere nějakej rozruch vedle auta, jak paní něco pokřikuje. Rozlepíte oči a vidíte vedle zaparkovanej jeep s nápisem „bear watching tours“ a jeho posádku pozorující medvěda okukujícího auto vedlespícího týpka, který přijel asi někdy v noci. Chlapík nechal asi odpadky nebo něco vedle auta a na střeše, takže mu to méďa uklidil, akorát když mu lezl na střechu auta, trochu mu prošlápnul kapotu. A pak odkráčel. Takže z tepla spacáku jsme jen otevřeli zadní okno a zvědavýho méďu fotili a pozorovali. Dobré ráno, Whistlere! 🙂

11/365 A je tu další den, po medvědím ránu včera jsme si prošli Whistler, rozhodili pár životopisů a tak nějak se začali rozkoukávat. A další den jsme v tom pokračovali. Tahle dobrota, to je údajně kanadské národní jídlo, jmenuje se to "Poutine", dali jsme si verzi Canadian a Europian s klobásou. Ale základ je kupa hranolek zalitá UHO omáčkou (univerzální hnědou omáčkou) a do toho trocha nakrájené goudy + osmahlá cibule. Mně to docela chutnalo, Pája na to asi časem poví svůj názor coby blogerka Paní Čuba :-) (ale rozhodně z této národní specialitky nebyla tak nadšená jako já ;-)

11/365 A je tu další den, po medvědím ránu včera jsme si prošli Whistler, rozhodili pár životopisů a tak nějak se začali rozkoukávat. A další den jsme v tom pokračovali. Tahle dobrota, to je údajně kanadské národní jídlo, jmenuje se to „Poutine“, dali jsme si verzi Canadian a Europian s klobásou. Ale základ je kupa hranolek zalitá UHO omáčkou (univerzální hnědou omáčkou) a do toho trocha nakrájené goudy + osmahlá cibule. Mně to docela chutnalo, Pája na to asi časem poví svůj názor coby blogerka Paní Čuba 🙂 (ale rozhodně z této národní specialitky nebyla tak nadšená jako já 😉

12/365 Nevím, jestli jsme to do teď zvládali přehlížet (spíš ne), nebo jestli tahle akce začala právě dnes, každopádně cokoli z meníčka pod 5 dolarů je férová akce. Samozřejmě jsme to taky šli vyzkoušet, tak jako spousta dalších lidí ve městě, takže před restaurací je v podstatě pořád fronta čekajících až je někam usadí :-) Výsledek? Bezva burger s hranolkama, přijdem zas!

12/365 Nevím, jestli jsme to do teď zvládali přehlížet (spíš ne), nebo jestli tahle akce začala právě dnes, každopádně cokoli z meníčka pod 5 dolarů je férová akce. Samozřejmě jsme to taky šli vyzkoušet, tak jako spousta dalších lidí ve městě, takže před restaurací je v podstatě pořád fronta čekajících až je někam usadí 🙂 Výsledek? Bezva burger s hranolkama, přijdem zas!

13/365 Dnes se ve Whistleru sjela pěkná partička všemožných luxusních veteránů, nejvíc bylo asi Jaguárů. Nám se nejvíc líbil tenhle, měl i krásně vyladěný interiér (i když uznávám, že ta barva by mohla být jiná no..) Bezva pokoukání, v kombinaci s parádně barevným podzimem to hezky ladilo.

13/365 Dnes se ve Whistleru sjela pěkná partička všemožných luxusních veteránů, nejvíc bylo asi Jaguárů. Nám se nejvíc líbil tenhle, měl i krásně vyladěný interiér (i když uznávám, že ta barva by mohla být jiná no..) Bezva pokoukání, v kombinaci s parádně barevným podzimem to hezky ladilo.

14/365 Už bylo na čase se tu porozhlédnout po okolí. Od jezera zvaného "Lost lake" (asi 3 minuty autem od centra) vede spousta všemožných cest. Dokud není sníh, tak je využívají pejskaři, běžci, cyklisti, no zkrátka všichni. Hlavní cesty všemožně křižuje spousty menších pěšinek, což jsou singltreky pro bajkery. Až napadne sníh, budou to běžkařské trasy (část z nich osvětlená!). A aby bylo jasno, kdo komu dává přednost, jsou tu tyhle cedule. Cyklisti chodcum a chodci i cyklisti medvědum. Tohle hned "za barákem", to je sakra motivace makat, ať si můžem koupit bajky. A běžky. A sněžnice. A lyže. A a a a..

14/365 Už bylo na čase se tu porozhlédnout po okolí. Od jezera zvaného „Lost lake“ (asi 3 minuty autem od centra) vede spousta všemožných cest. Dokud není sníh, tak je využívají pejskaři, běžci, cyklisti, no zkrátka všichni. Hlavní cesty všemožně křižuje spousty menších pěšinek, což jsou singltreky pro bajkery. Až napadne sníh, budou to běžkařské trasy (část z nich osvětlená!). A aby bylo jasno, kdo komu dává přednost, jsou tu tyhle cedule. Cyklisti chodcum a chodci i cyklisti medvědum. Tohle hned „za barákem“, to je sakra motivace makat, ať si můžem koupit bajky. A běžky. A sněžnice. A lyže. A a a a..

_ _ _ _ _

A to je vše. Aktuálně já i Pája hledáme práci, rozesíláme životopisy jako divý a obcházíme všemožné pohovory. Uvidíme co nakonec dopadne, držte palce! 🙂

Hezký den z podzimního BC

Tom & Pája

PS: Pokud se Ti fotky líbí a chtěl/a bys mi udělat radost nebo projekt podpořit, budu moooc vděčný když o tom řekneš nebo napíšeš svým přátelům, které by to mohlo zajímat, příspěvek nasdílíš, lajkneš nebo mi napíšeš komentář. Pokud nechceš nechávat nic náhodě, můžeš se přihlásit k mým foto-emailům a už Ti žádný nový díl zde na webu neuteče a navíc každý týden dostaneš bonusový wallpaper a fotky s povídáním z našeho aktuálního cestování (USA, Kanada, Kuba a Argentina). A ještě třeba něco vyhraješ v soutěži, kterou jsem pro odběratele připravil 😉

Pokud se Vám mé fotky líbí, budu moc vděčný za sdílení pomocí tlačítek níže :o)

Tagy: , ,

Leave a Reply

Post Comment

close
Facebook IconTwitter IconGoogle+ profilGoogle+ profilGoogle+ profil